{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ŠVÉDKY SUVERÉNNĚ PORAZILY ČESKO A VLÁDNOU SKUPINĚ B

Obrázek ke článku
9. 12. 2019

Švédky potvrdily roli favoritek skupiny B a suverénně zvítězily i proti Česku v druhém utkání základní skupiny. Český tým tak bude potřebovat z úterního klání proti Slovensku dobrý výsledek, aby přímo ze základní skupiny postoupil do čtvrtfinále a vyhnul se předkolu play-off.

10 : 2
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
4:04:22:0 -:-
Branky:


Český tým nevstoupil do utkání se Švédskem dobře. Nejprve po tvořivém střídání inkasoval z rychlého protiútoku, druhou branku přidaly Švédky během několika desítek vteřin ze samostatného nájezdu, který byl nařízen po zamotané situaci v brankovišti. Po ní navíc česká brankářka Jana Christianová zůstávala dlouho ležet na zemi a zvedala se k nájezdu velmi pomalu a opatrně.

Do konce první dvacetiminutovky proměnily Švédky ještě dvě branky a v podobném duchu se nesl i začátek prostřední části. Dvakrát během ní ale zazněl také hudební doprovod filmu Ať žijí duchové – Zavolejte stráže. Natálie Martináková totiž nejprve backhandem doklepla nahrávku do prázdné branky od Nely Kapcové, podruhé její střela z dálky propadla až záda švédské brankářky Amandy Hill. Brankový rozdíl, který mluvil ve prospěch Švédek, to ale příliš neztenčilo.

Český tým si přitom nemohl stěžovat na nedostatek hry na míčku. Problém byl, že jeho rozehrávka se málokdy dostala až k velkému brankovišti, případně šance nebyla dost nebezpečná. Zatímco Švédky trestaly chybu v kterékoliv části hřiště, český tým se na každou příležitost hodně nadřel – scházela mu potřebná efektivita.

Švédky s ohledem na svou formu velmi pravděpodobně potvrdí roli favoritek skupiny B a v úterním klání s Lotyšskem si dokráčí pro vítězství. Naopak federální derby Česka a Slovenska bude soubojem o přímý postup do čtvrtfinále, startuje v 16:30 hod.

„V první třetině byl největší rozdíl v efektivitě. Vyjma toho jsme měly poměrně dobrý start. Byli jsme ale trochu netrpěliví a Švédky nás trestaly víceméně za všechny chyby, které jsme vytvořili. Po třech čtyřech gólech už jsme byli hodně ve stresu a snažili se skórovat příliš zbrkle a nehráli jsme tak v klidu, jak bychom měli,“ hodnotí utkání hlavní trenér Sascha Rhyner.

Co bude třeba brát na zřetel směrem k úternímu utkání proti Slovenkám. „Je to stejné jako včera. Zítra to bude úplně jiný zápas. Víme, jakou sílu má švédský tým, a aniž bych se chtěl Slovenek dotknout, nejsou na stejné úrovni jako Švédky. Opět je třeba, aby se zlepšilo naše rozhodování, abychom nezazdívali vlastní šance. Hlavní soustředění ale bude na regeneraci, abychom zítra měli čerstvé nohy,“ uzavírá komentář Rhyner

​​

Obrázek