ŠVÝCARKY ZVLÁDLY OBRAT A OPĚT BEROU BRONZOVOU MEDAILI

9. 12. 2017

V dramatickém boji o třetí místo Češky dvakrát vedly, po hattricku Corin Rüttimann a výsledku 2:3 z českého pohledu však bronzové medaile z Bratislavy míří do Švýcarska.

“Nebyly jsme vůbec na balonu,” litovala po zápase kapitánka týmu Martina Čapková. Ona sama tak už potřetí v řadě zažila porážku v posledním utkání šampionátu. “Nepodařilo se nám přehrát jejich první lajnu. Ta naše dnešní hra se mi vůbec nelíbila,” dodala Čapková.

Češky už v páté minutě čelily přesilové hře, když byl tým vyloučen za příliš mnoho hráčů na hřišti. Do největší šance se proti dobře bránící čtveřici probojovala Rüttimanová, proti ní ale stejně jako ještě mnohokrát v zápase zazářila Christianová.

Na první branku utkání se čekalo až do 21. minuty. Hned po 24 vteřinách druhé třetiny se trefila Eliška Krupnová, která dorážela do branky po předchozích pokusech Kapcové s Ratajovou. Švýcarky měly bezprostřední možnosti k vyrovnání. Z velkého tlaku se nakonec ve 26. minutě poprvé v utkání trefila Rüttimanová. Stejná hráčka mohla ještě o chvíli později skórovat znovu, před prázdnou brankou přestřelila. Z dalšího útoku pak Gerigová dokonce nastřelila břevno.

Znovu do vedení poslala Češky Dominika Kubišová, která míček ze vzduchu zřejmě nad úrovní kolen sklepla za záda Laury Heiniové. České reprezentantky pak získaly přesilovou hru, kterou rozhodčí nařídili za vysokou hůl Serainy Ulberové. Řada českých šancí ale skončila bez gólové radost. V závěru druhé třetiny pak byla vyloučená Ratajová za faul před vlastní brankou a Češky tak začaly závěrečné dějství v oslabení.

V něm se několikrát zaskvěla obranná čtveřice, která zblokovala řadu střel. V klíčových momentech pak české obraně pomohla Christianová. Ve 48. minutě ale přece jenom kapitulovala, kdy z velkého tlaku vytěžily Švýcarky vyrovnávací branku. Opět z hole Rüttimanové.

Necelých 11 minut před koncem přišel klíčový moment utkání. Česká brankářka ve snaze zabránit brance při samostatném úniku Gämperliové vyjela při zákroku z brankoviště a finští rozhodčí nařídili i přes protesty české lavičky trestné střílení. K němu se postavila znovu Rüttimanová a proti české brankářce byla úspěšnější - 2:3.

I přes snahu českých hráček v závěru, kdy téměř dvě minuty hrály bez brankářky, se nepovedlo srovnat. I potřetí v řadě tak v posledním utkání šampionátu odcházejí Češky poraženy o jediný gól a končí na konečném čtvrtém místě.