{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VIDEO: NOMINACE ČESKÉHO TÝMU NA MS 2019 VE ŠVÝCARSKU

Obrázek ke článku
11. 11. 2019

Prosinec se blíží a s ním také světový šampionát, který se letos patří ženské kategorii. Češky se na něm poperou o historicky teprve druhou medaili pro ženský tým. Tu první získaly před osmi lety právě ve Švýcarsku a mezi nominovanými hráčkami  jsou i majitelky tohoto bronzu ze St. Gallenu. Podívejte se, koho tým v čele se Sachou Rhynerem nominoval a jaké jsou podle trenéra silné stránky jednotlivých reprezentantek. 

„S touto skupinou hráček pracujeme víceméně dva roky a díky tomu jsme se mohli v průběhu procesu zaměřit na detaily. Z našeho pohledu máme jednu formaci světové špičky a máme také dvě velmi silné formace, které jsou schopné skórovat a udržet vyrovnanou hru na nejvyšší úrovni. Ze zemí nejlepší čtyřky máme pravděpodobně nejmladší tým, přesto máme v našich řadách hodně zkušeností. To je jednak skvělé do budoucna, zároveň z toho můžeme výborně těžit už nyní. Máme pět hráček, které si nikdy nezahrály na dospělém šampionátu, zároveň ale máme pět hráček, které hrály na mistrovství světa 2011, kde Česko získalo svou jedinou medaili.

Nesmíme zapomínat, že už v základní skupině nás čeká náročná výzva v podobě světových šampionek ze Švédska a také Slovensko a Lotyšsko.  Při pohledu na světový žebříček týmů je to nejtěžší skupina, jaké jsme vůbec mohli čelit. Musíme tedy být ve formě už od prvního utkání. Bude to dobrá výzva i s ohledem na postupující vývoj turnaje.“

Ve videu, které můžete shlédnout také ZDE shrnuje Sascha Rhyner silné stránky každé hráčky v několika slovech, pod videem ale najdete také obsáhlejší komentář hlavního trenéra.


Nominace reprezentace žen na Mistrovství světa 2019 v Neuchâtelu (Švýcarsko)
Brankářky:

Jana Christianová (Florbal Chodov) – Je zkušenou brankářkou, která je na vrcholu sil vždy, když je to třeba. Hrála už na čtyřech šampionátech a pro nás je důležitým článkem při rychlém přechodu do útoku.   

Nikola Příleská (1. SC Vítkovice) – Je něco, čemu Španělé říkají „grinta“. Je to jednoznačná vítězka a svému týmu už v minulosti mnohokrát pomohla vyhrát zápas. Tentokrát to bude její druhé mistrovství světa.

Obránkyně:

Vendula Beránková (Tatran Střešovice) – Když ji vidíte hrát, nevěřili byste, že je jí teprve devatenáct let. Je velmi silná na míčku, má dobré sebevědomí a je fyzicky silná v osobních soubojích. Čeká ji už druhý světový šampionát v kategorii žen.

Nela Jiráková (Florbal Chodov) – Ve svém týmu je skutečným lídrem, stejně tak v národním týmu. Je dobrá v rozehrávce, má dobrou střelu a je silnou bojovnicí. Pojede už na druhé mistrovství světa, přitom je jí teprve dvacet let.

Hana Koníčková (Kloten-Dietlikon Jets, SUI) – Odehrála více než sto mezinárodních utkání a zahrála si na čtyřech mistrovstvích světa – její zkušenosti jsou tak velmi cenné. Vždy patřila mezi nejlépe trénované hráčky a má také velmi dobrou techniku.

Denisa Kotzurová (FBC Ostrava) – Miluje technické výzvy, rozhodně je v práci s florbalkou jednou z nejlepších v našem týmu. Její střelba z dálky je přesná a rychlá. Pomůže nám, abychom byli nebezpeční i z druhé vlny. Bude to její první světový šampionát.

Kamila Paloncyová (1. SC Vítkovice) – Je skvělá bojovnice, která se pouští do každé bitvy, do které může. Zároveň také při rozehrávce velmi dobře rozhýbává hru a bude nám nápomocná v hledání ideálních řešení jak se dostat z vlastní poloviny. Čeká ji druhé mistrovství potom, co kvůli zranění kolene promeškala šampionát v roce 2017.

Ivana Šupáková (1. SC Vítkovice) – Chce vyhrávat zápasy. Přináší kreativitu a bojovného ducha. Zároveň je skvělou hráčkou pro vytváření týmového ducha. Zahraje si na svém prvním mistrovství světa.

Útočnice:

Adéla Bočanová (FbŠ Bohemians) – Svůj první šampionát absolvovala jako sedmnáctiletá a teď má před sebou své páté mistrovství světa. Uplatní se na jakékoliv útočné pozici, se svými pěknými a přesnými nahrávkami a také schopností skórovat z předbrankového prostoru.

Veronika Enenkelová (1. SC Vítkovice) – Těsně před EFT jí postihlo zranění kolene, takže budeme pečlivě sledovat, jak se bude její zdravotní stav vyvíjet. Týmu by prospěla její rychlost a tah na branku. Je také známá svojí skvělou střelou.

Tereza Hanzlíková (Florbal Chodov) – Do naší hry vnáší rychlost a má dobře rozvinuté technické schopnosti. Zaměří se na útočnou část hry a zároveň je také stabilní a dobrý dříč.

Nela Kapcová (FBC Ostrava) – Skóruje i v momentech, kdy téměř není šance se prosadit. Její přímá střela patří k těm nejlepším. Je to tichý pracant s dobrou rychlostí. Už před dvěma lety byla bodující tahounkou.

Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam, SWE) – Pro mě osobně je Eliška jednou ze třech nejlepších hráček světa. Skvělým způsobem využívá svou výšku a zároveň je velmi hbitá. A: je skvělou týmovou hráčkou a pro tým je také skvělou vůdkyní. Čeká jí pátý šampionát.

Natálie Martináková (Kloten-Dietlikon Jets, SUI) – Má šikovné ruce a táhne svou formaci. Umí výborně tvořit hru a vidí příležitost k nahrávce i tam, kde by ji nikdo nehledal. Čeká jí její první mistrovství světa v životě.

Michaela Mlejnková (FBC Ostrava) – Dává góly, ať hraje kdekoliv. Její střela zápěstím na krátkou vzdálenost patří k nejlepším. Navíc má rychlost, kterou na její pozici potřebujeme. Letos to bude její třetí světový šampionát.

Magdaléna Plášková (Florbal Chodov) – Je jednou z našich neúnavných mašin, skvělá bojovnice na hřišti. Nesmíme ale zapomínat ani na její výbornou střelu a schopnost sázet góly.

Denisa Ratajová (Pixbo Wallenstam, SWE) – Se svou sílou je schopná prohran se skrz jakokoliv obranu na světě a skórovat jen tak, úplně sama. Je ale nejen skvělou útočnicí, je velmi pracovitá také druhým směrem, což z ní dělá jednu z nejlepších hráček světa.

Martina Řepková (Florbal Chodov) – Je náš rychlík s velmi spolehlivými výsledky. Uplatní se tedy jako náš první obránce při hře bez míčku, umí otevřít prostor pro své spoluhráčky a sama se prosadit.

Gabriela Tožičková (Florbal Chodov) – Je dobrá při čtení hry a jako univerzální tvořivá hráčka. Dokáže překvapit soupeře a zahrát to, čemu se říká smrtící finální nahrávka.

Tereza Urbánková (Malmö FBC, SWE) – Od chvíle, kdy se připojila k Malmö, zvedla svou hru na novou úroveň. Je fyzicky připravena na jakoukoliv výzvu na nejvyšší úrovni a dokáže střílet branky. Má velmi dobrou střelu a to jak zblízka, tak i z dálky.

Emergency list reprezentace žen pro MS 2019*

Daniela Frantíková (Florbal Chodov)
Nikola Hermannová (Tigers Jižní Město)
Kristýna Horňáková (Panthers Praha)
Barbora Husková (1. SC Vítkovice)
Michaela Kubečková (1. SC Vítkovice)
Eliška Machková (Tatran Střešovice)
Nikol Pekárková (Tigers Jižní Město)
Hana Ranochová (Florbal Chodov)
Lucie Řezáčová (Tigers Jižní Město)
Karolína Vachušková (Tatran Střešovice)

*V případě zranění některé hráčky z nominované dvacítky může trenér povolat náhradnici, která však musí být s předstihem uvedena na emergency listu. Ten má kapacitu deset hráček a trenér do něho může sáhnout před nebo i v průběhu šampionátu.

Změny v nominaci k 25. listopadu

Nezúčastní se:
Veronika Enenkelová - zravotní důvody

Zúčastní se:
Daniela Frantíková, Florbal Chodov

Program reprezentace žen na MS 2019 - základní skupina

Neděle 8. 12.
10:30 Lotyšsko - Česko

Pondělí 9. 12.
19:30 Švédsko - Česko

Úterý 10. 12.
16:30 Česko - Slovensko

Obrázek