{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VŠECHNY NOVÁČKY MŮŽEME POCHVÁLIT, HLÁSÍ ASISTENT ROBENEK

Obrázek ke článku
19. 6. 2021

Reprezentace žen má za sebou dva přípravné duely proti finskému národnímu výběru. Výkon předvedly české hráčky sice bojovný a snaživý, ani tak to ale na výhru nakonec nestačilo. I přes dvě prohry ale národní tým ukázal, že má na čem stavět, což dokázaly také nové tváře v dresech se lvem na prsou.

Sobotní duel byl oproti tomu pátečnímu pro český celek o poznání těžší, což přiznává také jedna z hlavních aktérek. „Řekla bych, že Finky dneska byly od začátku až do konce o krok, ne-li o dva dřív v každém souboji. Tím pádem jsme dnes ty souboje nevyhrávaly a mohlo se tak zdát, že byly tvrdší než včera. Nedokázaly jsme se prosadit ani v soubojích jeden na jednoho a myslím si, že vlastně ve všech směrech jsme dnes byly za našim soupeřem,“ míní Kamila Paloncyová. 

A jak celkově vidí tento kemp ve finském městě Eerikkilä? „Tyhle výsledky určitě nejsou to, co jsme od kempu očekávaly. Myslím si, že loňský cyklus už jsme s Finkami dokázaly hrát poměrně vyrovnané zápasy a v některých duelech jsme je dokázaly porazit. Byly jsme tak dominantnější a hrály jsme na balónu, což se o tomto kempu říct nedá,“ uvádí zklamaně reprezentační obránkyně. „Nerada bych se vymlouvala na to, že je to náš první kemp po deseti měsících, byť to tak je, ale myslím si, že tohle je něco, co trenéři budou muset zanalyzovat a vyhodnotit, protože to určitě nebylo povedené,“ uzavírá. 

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU: Dvojčata Kauppiovy řádila! Češky prohrály i v odvetě

Z pozice hráček to je jistě nepříjemný výsledek, ale trenérský štáb vnímá oba zápasy v jiném světle. „My jsme se tady přijeli soustředit na proces a výsledky pro nás tak úplně důležité nejsou. Nějaké odpovědi na naše otázky jsme dostali převážně ve včerejším zápase a ten dnešní nám ukázal zase trošku něco jiného včetně slabin v naší hře. Jsme ale spokojení, že jsme po deseti měsících mohli zorganizovat konečně společnou akci a máme před sebou spoustu práce,“ hodnotí dvojvystoupení národního týmu asistent hlavního trenéra Jakub Robenek. 

Rychlejší, akčnější a dravější, takový byl druhý přátelský zápas. Stejně tak to vidí také asistent hlavního trenéra Saschy Rhynera. „Dnes jsme byli rozhodně nebezpečnější směrem dopředu a oproti včerejšku jsme měli hodně střel. Na druhou stranu ale více střílely také Finky a zápas byl ve větším tempu než včera. A zároveň byly ve chvíli, kdy se tempo zápasu zvýšilo, vidět problémy, které ukázaly, že ten mezinárodní level je trošičku někde jinde a že se tomu budeme muset zase znovu přizpůsobit, což pravděpodobně zabere nějaký čas,“ uvádí. 

Pozitivní se zdál být také výkon nových reprezentantek, které chytily svou šanci za pačesy. V bráně se poprvé v národním dresu představila Lenka Remešová, v poli se zase blýskla Eliška Chudá, jenž si v sobotním duelu připsala dva kanadské body (1+1). „Já myslím, že všechny nováčky můžeme pochválit. Samozřejmě tam jsou výraznější a méně výraznější výkony, některé hráčky si řekly o další nominaci, některé ještě musíme sledovat, ale ten tým budeme až do mistrovství světa už určitě držet víceméně pohromadě,“ uzavírá Robenek. 

Pusťte si ohlasy s Kamilou Paloncyovou a Jakubem Robenkem:

​​

Obrázek