{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ŽENSKÁ REPREZENTACE SE S FINSKEM LOUČÍ DRUHOU REMÍZOU

Obrázek ke článku
8. 9. 2019

Český tým se za druhým utkáním přesunul ze sportovního střediska Eerikkilä do nedalekého města Salo, kde na něj čekal domácí finský výběr. S ním sehrál český tým na první pohled sebevědomější duel v porovnání se sobotním kláním proti Švýcarsku. Dynamické utkání, ve kterém se mohl opět spolehnout na brankářku skončilo díky vydařené druhé třetině druhou remízou na turnaji.

4 : 4
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
1:11:32:0 -:-
Branky:

Po výsledkově vyrovnané první třetine  (finský gól byl zapsán jako vlastní) se českému týmu podařilo v druhé dvacetiminutovce odskočit na rozdíl dvou gólů. Finkám se ale podařilo na začátku poslední části vrátit do zápasu a rychle vyrovnaly. Vyrovnaný stav pak panoval valnou většinu poslední třetiny

O šance nebyla nouze ani na jedné straně, ale zatím, co Finky dokázaly své příležitosti zhustit do několika dramatických momentů a intenzivního tlaku, český tým těžil z poměrně ravidelných příležitostí, kdy se mu nedařilo využívat dorážky před brankou. Těch se v zápase vyskytlo hned několik a u nadějných šancí se prostřídala řada českých útočnic. Především v závěru třetí třetiny stálo při brankářkách velké štěstí, když se útočnicím nedařilo trefovat vyložené šance. I díky tomu převládla remíza až do konce zápasu. Jde o nejlepší výsledek českého týmu proti Finsku od listopadu 2016!

V následující soutěži nájezdů pak Češky finský výběr porazily díky trefám Denisy Kotzurové a Denisy Ratajové a zákrokům Kristýny Horňákové.

​​

Obrázek