{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŽENY ZAČNOU KVALIFIKAČNÍ BOJ DUELEM S POLSKEM

Obrázek ke článku
22. 9. 2022

Ženská reprezentace zná rozpis kvalifikačního boje, který jí čeká na přelomu ledna a února nadcházejícího roku v italském Lignanu Sabbiadoru. Češky započnou cestu za postupem na mistrovství světa v úterý 31. ledna proti Polsku.

Národní tým čeká po úvodním klání jednodenní pauza, poté se postupně potká s Maďarskem, Francií a domácí Itálií. „Víme, že Polsko bude v této skupině nejsilnějším protivníkem, a že zápas tudíž bude mít dobré parametry, ale jinak si myslím, že nás čeká v zásadě dobývání slabších soupeřů, hra na míčku a hra hodně v pásmu,” říká trenér ženské reprezentace Lukáš Procházka.

Od kvalifikace bude zbývat do šampionátu necelých deset měsíců. „Celá akce nám tak zapadá do programu a budování směrem k mistrovství světa a budeme ji chtít využít maximálně v náš prospěch. Musíme se zaměřit na svou vlastní hru, je to totiž jedna z mála příležitostí, kdy se můžeme čistě soustředit jen na nás a ne tolik na přípravu na jednotlivé soupeřky.”

Evropská kvalifikace se odehraje kromě Lignana i v lotyšském Koceni. V obou městech se utkají dvě pětičlenné skupiny. Z každé postoupí tři nejlepší celky na šampionát, který bude od 2. do 10. prosince 2023 hostit Singapur.


Rozpis českých zápasů na kvalifikaci

31. 1., 16.00 Polsko – Česko

2. 2., 16.00 Česko – Maďarsko

3. 2., 10.00 Česko – Francie

4. 2., 19.00 Itálie – Česko

Kompletní rozpis kvalifikace v Lignanu Sabbiadoru najdete ZDE

​​

Obrázek