Brněnskou nadvládu přerušil znojemský kolos. Z jihu Moravy jde dál trojice týmů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zvýšené množství přihlášených týmů v rámci kraje není nutně jen důvod k obavám. V případě Jihomoravského kraje znamenal početní primát také druhou vstupenku na domácí národní finále. Ze tří místenek pro sebe hned dvě uzurpovaly domácí výběry. Brněnskou hegemonii zastavilo až Znojmo.

Jako první ke svým turnajům nastoupili chlapci. Množné číslo je zde naprosto v pořádku. Oproti jiným regionům se totiž na jihu Moravy hrála krajská chlapecká finále hned dvě. To vše díky tomu, že právě odtud pocházelo nejvíc přihlášených škol ve východní části republiky.

Jelikož se všechny krajské turnaje hrály na bohunickém Tatranu, nejinak tomu bylo také v tomto případě. Šest týmů přijelo bojovat o jednu postupovou pozici. Ta zůstala doma. Pod Kraví horu ji „šalinou“ odvezli reprezentanti Biskupského gymnázia Brno, hrající pod tradiční zkratkou těchto škol – BiGy. Cenný kov, leč už nepostupový, si na krk pověsili hráči Gymbeat Blansko a FTG Šlapanice.

Druhý turnaj, hraný o dva dny později, přivítal taktéž šestici okresních šampionů. Ani zde nebyl pozdější vítěz stoprocentní, to mu ve výsledku radost určitě nezkazilo. Dvě výhry a jedna remíza katapultovaly dál znojemský středoškolský kolos. Ten se skládá z gymnázia, pedagogické školy, obchodní akademie. O body ho dokázal připravit jen o něco menší a nakonec bronzový celek z Bučovic. V Brně zůstalo tentokrát „jen“ stříbro. Putovalo do Olomoucké ulice.

Jediným stoprocentním týmem na jižní Moravě tak zůstaly Merhautovy ženy. Budoucí zdravotnice si ve čtyřech duelech se svými rivalkami čtyřikrát poradily. A mohou se tak těšit na národní finále před svými fanoušky. Další fázi turnaje KB FLORBAL CHALLENGE totiž hostí hala VUT v Brně.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/brnenskou-nadvladu-prerusil-znojemsky-kolos-z-jihu-moravy-jde-dal-trojice-tymu/