Domácí prostředí napomohlo Chrudimi. Holkám kraloval „gympl“ ze Svitav

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Také v Pardubickém kraji už je krajské kolo turnaje KB FLORBAL CHALLENGE minulostí. Tentokrát se obě kola odehrála v chrudimské sportovní haly, kterou proslavili hlavně zdejší futsalisté. Ti se nyní mohli jen koukat, jak to jde jejich kolegům s florbalkou v ruce. A těm chlapeckým velmi dobře, neboť postupují dál. Do brněnské národní eliminace je doprovodí holky ze Svitav.

Jako první se v chrudimské aréna na Tyršově náměstí představily holky. Pětice týmů bojovala o jedno jediné volné postupové místo ve východním finále v Brně. A do města pod Špilberkem nakonec zamíří Gympl Svitavy. Florbalistky ze Střelnice, jak se jejich domovský svatostánek jmenuje, totiž rozstřílely soupeřky ve všech třech zápasech a mohou tak dál snít svůj ostravsko-superfinálový sen.

Ten už zůstane pouze snem a inspirací do příští sezony pro chemičky z Pardubic, zdravotní sestřičky z Ústí nad Orlicí či pro gymnaziální intelektuálky z Chrudimi či krajské metropole.

Do chlapeckého krajského finále v téže hale nastoupila osmička odhodlaných týmů. Také zde se hrálo o jedinou příčku v další turnajové fázi. A ta připadla domácím. Střední průmyslová škola Chrudim pětkrát vyhrála, jen jednou, a to bez gólu, remizovala s Drátárnou z Pardubic, a tak kráčí do zemského finále pro východní polovinu České republiky.

Ani kvalitní představení a výkony nestačily na postup Drátárně, svitavskému gymnáziu, které by tak bylo nejúspěšnější školou kraje, ale například ani třikrát vítěznému domácímu Gymnáziu Josefa Ressela Chrudim.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/domaci-prostredi-napomohlo-chrudimi-holkam-kraloval-gympl-ze-svitav/