Jičínské favoritky v „kraji“ nezaváhaly. Turnaj pro kluky ovládla průmyslovka z Trutnova

Bavíme-li se o možných favoritech turnaje KB FLORBAL CHALLENGE, tučně zvýrazněný by jistě byl název jičínských florbalistek. Ty totiž předloni celý turnaj opanovaly. Také letos budou jejich akcie zřejmě vysoce hodnocené. Krajské kolo ovládly holky z Rumcajsova města poměrně jasně a kráčí do zemského finále. Tam se podívá i chlapecký vítěz Královéhradecka. Tím se tentokrát stali technicky zaměření kluci z Trutnova.

Psal se rok 2018 a Ostrava poprvé v historii hostila Superfinále florbalu. Do Ostravar arény se tehdy sjela dvojice týmů z Čech. Konkrétně Litvínov-Hamr z Ústecka a Jičín z Královéhradecka. Ani vyčerpávající výkon Nely Havlínové tehdy Severočeškám nepomohl. Nabitá sestava Východočešek znamenala jejich vysokou výhru a historický primát.

Střih. Píše se rok 2020 a sestava Lepařova gymnázia Jičín je odlišná. Ne však touha po tom znovu dobýt hokejový svatostánek. Byť tentokrát ještě větší – pražskou O2 arénu. Aby se to svěřenkyním Miloše Chlumského, který byl i u historické výhry, podařilo, potřebuje ještě dva zářezy na pažbu. Dva už totiž mají jeho holky za sebou. Opanovaly okres i kraj. Ve druhé turnajové fázi si poradily s hradeckým Sionem i hradeckou obchodní akademií.

Superfinálový sen žijí i kluci z Trutnova. Konkrétně studenti tamější průmyslovky. Ta v konkurenci pěti soupeřů dokázala třikrát zvítězit, k tomu přidala jednu remízu. A to jí v konečném účtování vyneslo jízdenku na vlak do Brna, kde se utkají nejlepší celky z východu. Těsná finálová porážka o gól odsunula na stříbrnou pozici hradeckou Vocelovku. Bronz si pak uzurpovali borci z krajské metropole, kteří navštěvují Gymnázium Boženy Němcové.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/jicinske-favoritky-v-kraji-nezavahaly-turnaj-pro-kluky-ovladla-prumyslovka-z-trutnova/