Karlovarskému kraji vládnou týmy ze Sokolovska. Dál jdou jen neporažení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příhraniční okres Sokolov se pyšní velkým florbalovým úspěchem. Jak chlapecký, tak dívčí účastník národního finále západ za Karlovarský kraj bude právě ze Sokolovska. Mezi děvčaty zazářila suverénní technická a ekonomická škola z okresní metropole. Chlapecký postup vybojovalo gymnázium z Chodova.

Čtveřice dívčích celků ze tří měst nastoupila do krajského kola Karlovarského kraje v pomyslné Mekce florbalu tohoto regionu – v hale míčových sportů ve Varech. Jenže domácím hráčkám se na karlovarské půdě příliš nedařilo. Budoucí pedagožky, skryté pod odvážným názvem Hvězdičky, totiž v krajském finále nedokázaly bodovat a skončily bez medaile.

Bronzový cenný kov se leskl na hrudi hráček Akademie, což byly reprezentantky obchodní akademie z hlavního lázeňského města republiky – tedy z Varů. Stříbrné Holky ze zdrávky reprezentovaly hraniční Cheb, mnohými známý pod německým označením Eger. No a zlato putovalo do Sokolova. Konkrétně na tamější integrovanou střední školu technickou a ekonomickou. Její zástupkyně se tak mohou těšit na pražské národní finále.

Také mezi chlapci dominoval celek ze Sokolovska. Leč tentokrát ne ten z okresního hlavního města. Dál postupuje Gymnázium a SOŠ Chodov, tedy borci z města vyhlášeného růžovým porcelánem. Ti totiž třikrát vyhráli, jednou remizovali a jako jediný neporažený tým si zaslouží kráčet dál.

Na výlet do republikové metropole už se nevydají ani kluci ze stříbrné Průmky Ostrov, ani bronzová Obchodka z Varů. A už vůbec ne duo Gymso a SLŠ Žlutice. Přestože se tyto celky snažily, brána národního finále zůstala otevřená pouze pro nejlepšího z nejlepších.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/karlovarskemu-kraji-vladnou-tymy-ze-sokolovska-dal-jdou-jen-neporazeni/