KB FLORBAL CHALLENGE hledá nového chlapecké krále. Liberecké obhájkyně stále ve hře

Březen patří z pohledu středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE již tradičně národnímu finále. Také v letošním roce se ho zúčastní šestnáct nejlepších chlapeckých družstev z celé republiky. A stejný počet týmů dívčích. Šampioni z Ostravar arény, ústecká Stavbařka, je letos už ze hry venku. Obhájkyně dívčího prvenství, JerGym Liberec, se stále mohou stát prvním týmem historie, který by superfinálový školní triumf dokázal zopakovat.

Prokousat se skrz tři kola do Superfinále florbalu je snem většiny účastníků středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE. Málokomu se tento sen podaří změnit ve skutečnost. V letošním roce tuto naději živí šestnáct chlapeckých a šestnáct dívčích týmů. Do největší sportovní arény ve střední Evropě se mohou probojovat jen dvě dvojice, které si to pak tváří v tvář rozdají před zraky diváků v O2 aréně.

Také v tomto roce nabídnou národní finálové turnaje velmi zajímavá jména. Praha, která bude v areálu na Braníku hostit západní polovinu republiky, tedy konkrétně Prahu a dále kraje Středočeský, Liberecký, Ústecký, Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský, předvede v akci tradiční národní finalistky z budějovického biskupského gymnázia BiGy, boleslavskou Obchodku či zmiňované superfavoritky z Liberce, jejichž postup z „kraje“ však nebyl tak hladký jako v minulosti. Turnaj pro kluky představí mimo jiné pražské šampiony z Masné ulice, libereckou Strojku nebo středočeské duo z Říčan a Čáslavi.

V moravské metropoli Brně se předvedou předloňské šampionky z Lepařova gymnázia v Jičíně, jejich vyzývatelky z Vysočiny Jihlavačky, olomoucká Čajda či holešovské Holky z policejní. Zajímavá zápletka bude k vidění jistě také v klučičí polovině turnajového pavouka. Tam se dostali například ostravští Sporťáci z Gymnázia Dany a Emila Zátopkových, znojemské gymnázium s vtipným názvem Žlutá vesta taky cesta nebo černý kůň turnaje z Pelhřimova, který dosud soupeře kosil nevídaným způsobem.

Souboje těch nejlepších florbalistů-středoškoláků odstartují 23. března v Praze na Braníku dívčím turnajem. O den později se v téže hale představí chlapci. Pak si organizátoři den odpočinou, aby 26. března v Brně ve sportovním centru Vysokého učení technického přivítali nejlepší holky z východu. Jméno posledního účastníka Superfinále florbalu 2020 bude známé 27. března.

Samotný florbalový svátek se i za účasti nejlepších středoškolských týmů odehraje 19. dubna. Po dvou letech se vrací zpět do pražské O2 arény.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/kb-florbal-challenge-hleda-noveho-chlapecke-krale-liberecke-obhajkyne-stale-ve-hre/