Liberecku kralují školy z krajské metropole. Dál jdou jen stoprocentní týmy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Systémově nejsnazší cesta do další turnajové fáze? Stačí prostě všechno vyhrát. Zřejmě tak uvažovaly i oba vítězné týmy v libereckém krajském kole. Jak Strojka mezi chlapci, tak Jergym mezi děvčaty míří do hlavního města na západní národní finále se stoprocentní bilancí.

Šest chlapeckých středoškolských týmů přijelo do liberecké haly míčových sportů zabojovat o jednu postupovou příčku. Každý z účastníků se v turnaji představil celkem třikrát. A pouze Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická Liberec dokázala ve všech duelech zvítězit. Technici z města pod Ještědem tak drží již šestizápasovou vítěznou šňůru. Na vítězné vlně budou chtít jistě zůstat i na národním finále západ v Praze.

Tam už je jistě nedoplní Jergym neboli gymnázium a pedagogická škola taktéž z města hokejových Bílých Tygrů. Ač se tito florbalisté snažili, na víc než „jen“ stříbro to nestačilo. V kombinaci s dívčím výběrem je však jasné, že právě tato škola je florbalovou královnou celého Liberecka. Cenný kov si domů odvezli ještě Sharks, tedy budoucí podnikatelé z České Lípy.

Mezi děvčaty už měl Jergym důvod k bouřlivým oslavám. Trojice účastnic libereckého krajského kola znamenala férový systém každého s každým. No a dvě gólové příděly od Jergymu, v jehož čele stojí juniorská reprezentantka Lucie Želízková, si odvážel druhý českolipský Kolomaz i třetí Doctrina Liberec.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/liberecku-kraluji-skoly-z-krajske-metropole-dal-jdou-jen-stoprocentni-tymy/