Obhájkyně republikového primátu jsou v národním finále. Mezi chlapci kraloval Trutnov

 

 

 

 

 

 

 

Znovu neporazitelné. Přesně tímto přívlastkem by mohly být označeny florbalistky Lepařova gymnázia v Jičíně. Loňské republikové královny letos opět jedou jako dobře seřízené hodinky. Nyní jsou v poločase svého snažení – dostaly se do brněnského národního finále. Tam s nimi dokráčeli i chlapci z Trutnova. Také oni drží prapor Královéhradeckého kraje.

Předměřická sportovní hala hostila nejen dětský ČEPS cup, ale také středoškolský KB FLORBAL CHALLENGE. A jak se i tentokrát ukázalo, zdejší parkety očividně vyhovovaly trutnovským výběrům. Jako první ke svým bitvám nastoupili zástupci silnějšího pohlaví.

Šestice chlapeckých výběrů bojovala o jedno postupové místo ve východním národním finále v Brně. Pouze jeden jediný ze všech týmů zůstal neporažený. Tím bylo Gymnázium Trutnov. Borci z Krkonoš prolétli turnajem jako uragán. Jejich patron Krakonoš by na ně byl zřejmě velmi pyšný.

Nechali za sebou stříbrné Gymnázium Broumov, bronzové hradecké Gymnázium Josefa Kajetána Tyla i další trojici bojovníků, která toužila po postupu. Leč neúspěšně.

Naprosto suverénní postup pro sebe vybojovaly také gymnazistky z Jičína. Obhájkyně republikového zlata z ostravského Superfinále si zahrály vyrovnaně prakticky jen s Krkonošským gymnáziem v Hostinném. Ve zbylých dvou duelech soupeřky doslova rozstřílely, či jim spíš „vlepily“ pořádné facky. A tak mohou dál snít o „předskokanství“ superfinalistkám. Aby se jim přání splnilo, čeká je ještě jedno nesmírně těžké kolo.

Do něj už se nepodívají ani stříbrné hradecké Stavařky, ani bronzové gymnazistky z Hostinného.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/obhajkyne-republikoveho-primatu-jsou-v-narodnim-finale-mezi-chlapci-kraloval-trutnov/