Obhájkyně republikového primátu stále ve hře. Na Liberecku je spasilo lepší skóre

Ještě nikdy v historii turnaje KB FLORBAL CHALLENGE se nikomu nepodařilo obhájit vítězství z minulého roku. Liberecký JerGym v dívčím provedení toto dokázat může. Teď už mu stačí zdánlivě málo – vyhrát dvě následující pražská kola. Blízko velkého úspěchu byli i chlapečtí kolegové úspěšných děvčat. Ti ale ve výsledku brali „jen“ stříbro. O postup je připravila Strojka.

 

Pětice chlapeckých účastníků a kvartet odvážných dívčích družstev vstoupil do druhé fáze středoškolského turnaje na Liberecku. V obou případech se hrálo o jedno jediné postupové místo, dohromady tedy jen dva z devíti mohli dál snít svůj superfinálový sen.

Pozorní a pravidelní fanoušci tohoto turnaje jistě upínali svůj zrak k dívčímu pavouku. V něm se totiž znovu objevil liberecký JerGym. Čím je tato škola tak významná? Z pohledu KB FLORBAL CHALLENGE rozhodně tím, že její dres oblékají děvčata, jež už okusila příchuť Superfinále florbalu. Co okusila, dokonce jej dokázala opanovat. Ostravskou palubovku si holky zpod Ještědu dokázaly podmanit. O totéž se chtějí letos pokusit v největší aréně ve střední Evropě.

Už v „kraji“ to ale neměly vůbec snadné. Neméně ambiciozní, navíc ještě o to více „nahecovaný“ byl českolipský Kolomaz. Ani tohle jméno není úplně neznámé, neboť jeho barvy kdysi hájila budoucí kapitánka bronzového národního týmu juniorek Pekárková. Jak je vidět, urodilo se i letos. Českolipské gymnazistky urvaly s JerGymem remízu. Dál je však nepustilo horší skóre. Větší počet vstřelených branek tak umožnil dívkám z Jeronýmovy ulice stále snít o superfinálové obhajobě.

Po výletu do Prahy, a to minimálně na národní finále, toužili také kluci z téže školy. V jejich neprospěch však hrála těsné prohra o gól s první Strojkou. Ta přidala ještě dvě výhry, jednu remízu a může se těšit na pokračování svých turnajových nadějí. Gymnazistům zpod Ještědu útok na postupový „double“ nevyšel, i tak ale patří k absolutně nejúspěšnějším školám tohoto ročníku. Semilsko-českolipští soupeři pak sice bojovali, dvojici nejlepší ale nestačili. I tak je ale postup do „kraje“ pro ně velkým úspěchem.

Uvidíme, jak moc Strojka prožene své soupeře v národním finále. A je rovněž otázkou, zda parta kolem členek juniorského reprezentačního kádru Janatková a Želízkové potvrdí svou roli a probojuje se až do O2 arény.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/obhajkyne-republikoveho-primatu-stale-ve-hre-na-liberecku-je-spasilo-lepsi-skore/