Praze vládnou gymnázia. Dívčí Vítěznou pláň doplňují následovníci vynálezce polarografu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K vítězství jsou předurčeny. Minimálně tedy kvůli názvu své školy. Holky z pražského Gymnázia Na Vítězné pláni v krajském kole zazářily a postupují do národního finále západ. Tam se podívají také předloňští národní finalisté z Gymnázia Jaroslava Heyrovského. Vaz jim nezlomila ani jedna prohra.

Praha je obecně spolu se severní Moravou považována za nejsilnější florbalový region. Přestože jsou školní turnaje tak trochu specifické, i zde se ukazuje, že tyto předpovědi platí. V krajském kole v rámci republikové metropole nebyl žádný stoprocentní tým. Kvalitní průpravu však výběry jistě zužitkují v dalším turnajovém kole.

V tom dívčím se představí holky z Gymnázia Na Vítězné pláni. Florbalistky z Prahy 4 patřily k favoritkám i v minulosti, nikdy to ale zatím nedotáhly tak daleko jako letos. Jedinou turnajovou ztrátu v podobě remízy si připsaly s předloňskými šampionkami ze Štoly, které letos braly krajský bronz.  Zbytek duelů ovládly a míří tak směr Braník.

Na vltavské nábřeží se minimálně v rámci KB FLORBAL CHALLENGE nepodívá ani druhá Kollárovka, tedy ekonomická škola z Prahy 8, ani další tři bezmedailových účastnic.

Chlapecký turnaj byl ještě vyrovnanější. Pětice týmů, mezi nimiž se vyjímal hlavně předloňský superfinalista z Opatova, se rvala doslova o každý míček. Vyrovnané bitvy nakonec vynesly do branického areálu Gymnázium Jaroslava Heyrovského. Svěřenci bývalého reprezentačního gólmana Jakuba Korába třikrát zvítězili a radovali se tak nejen ze zisku zlata.

Vaz jim nezlomila ani prohra s dopravní průmyslovkou v Masné. Ta nakonec paradoxně skončila bez medaile. Stříbro brala Patočka, tedy gymnázium pojmenované po českém filozofovi Janu Patočkovi, třetí skončil favorizovaný Opatov. Přestože by postup zasloužili všichni, dál kráčí jen nástupci vynálezce polarografu.

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/praze-vladnou-gymnazia-divci-viteznou-plan-doplnuji-nasledovnici-vynalezce-polarografu/