Přerovští florbalisté poprvé zastínili dívčí kolegyně. Holkám kralovala domácí Čajkárna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Florbalistky z Gymnázia Jana Blahoslava v Přerově už dokázaly turnaj KB FLORBAL CHALLENGE opanovat. Tak trochu tedy hodily pomyslnou rukavici svým chlapeckým kolegům. A ti se letos činí. Dokázali vybojovat účast v národním finále. Tam je doplní děvčata z olomoucké Čajkárny. Domácí prostředí jim evidentně vyhovovalo.

Sedm chlapeckých okresních šampionů z celého Olomoucka zamířilo na prostějovské reálné gymnázium, které hostilo krajské kolo turnaje KB FLORBAL CHALLENGE. Pouze jeden jediný tým ze všech skončil s plným počtem získaných bodů. Ten jediný také zároveň postupuje dál.

Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola Přerov ukázalo, že by se směle mohlo označovat jako florbalová škola. Po dívčích úspěších v minulosti tentokrát zazářili chlapci. Ti si třikrát poradili se svými soupeři a kráčí do brněnského národního finále východ. Tam už se nepodívá ani stříbrná olomoucká Strojárna 18, ani třetí Wolkerovo gymnázium z Prostějova.

Mezi děvčaty si to nejen o hanáckou čest a slávu rozdala čtveřice týmů. Nechybělo ani zmiňované přerovské gymnázium, které již zná opojný pocit republikového vítězství. Jenže ten se letos určitě opakovat nebude. Zcela suverénně se totiž projevila děvčata z Olomouce, konkrétně z domácí Čajkárny, kde se také turnaj hrál.

Hanačky za sebou nechaly jak v minulosti taktéž úspěšně Gymnázium Jeseník, tak prostějovskou obchodní akademii. Ta navíc jako jediná odjížděla domů bez medaile. Na bramborovou pozici ji odsunuly právě Přerovanky.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/prerovsti-florbaliste-poprve-zastinili-divci-kolegyne-holkam-kralovala-domaci-cajkarna/