Stínadla dostala na výsluní neporažené. Superfinalistky z Hamru loňský úspěch neobhájí

Teplická Stínadla, respektive tamější hala, se stala klíčovým místem v rámci turnaje KB FLORBAL CHALLENGE. Svou postupovou euforii zde zažil jak gymnaziálně-středoškolský mix z Ústí nad Labem, tak pedagogický výběr z Litoměřic. Loňské superfinalistky ani favorit z Resslovy ulice v Ústí tentokrát zůstávají před postupovými branami.

Měla to být znovu krasojízda litvínovských florbalistek v čele s juniorskou reprezentantkou Nelou Havlínovou. Jenže tentokrát Hamerské Amazonky do krajského finále ani nenastoupily. Svou loňskou superfinálovou účast tak určitě neobhájí. Druhá turnajová fáze svedla dohromady zbylou čtveřici týmů. Z nich se nejvíce dařilo budoucím kantorkám.

Holky ze Střední pedagogické školy Litoměřice, která je zasvěcena legendárnímu pedagogovi Heinrichu Pestalozzimu, vytěžily maximum ze své produktivity. Jelikož se svými největším soupeřkami, druhým Gymladies Teplice, pouze remizovaly, o postupujícím rozhodovalo celkové skóre. To vyznělo mírně ve prospěch pedagožek, ty tak pojedu do Prahy na západní národní finále.

Bronzové tygřice z Klášterce odsunuly na jedinou nemedailovou pozici energetičky z Chomutova. Ani jeden z týmů už ale letos v turnaji pokračovat nebude.

Mezi chlapci byla situace výrazně jasnější. Čtyři výhry ve čtyřech zápasech nenechaly nikoho na pochybách o tom, kdo že je králem Ústecka. Stavbařka, tedy spojenec gymnázia a střední odborné školy z ulice Stavbařů v Ústí, čtyřikrát zvítězila a kráčí dál. Postupová brána už se však uzavřela pro stříbrný Gympl Teplice, jenž by se mohl trochu smutně pyšnit největším smolařem letošního ročníku. Dvě stříbra v kraji jsou sice nádherná, z hlediska postupu ale znehodnocená.

Chomutovští energetici-chlapci brali bronz, když si poradili s žateckým a lovosickým gymnáziem. Ani jeden z těchto týmů už se však letos do další fáze nepodívá.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/stinadla-dostala-na-vysluni-neporazene-superfinalistky-z-hamru-lonsky-uspech-neobhaji/