Středním Čechám kralují celky ze severní poloviny. Neprohraješ, postupuješ dál

Pokud bychom Středočeský kraj rozdělili na severní a jižní polovinu, kdy hranicí je úroveň Prahy, pak lze konstatovat, že v bitvě severu proti jihu kralovali ti dříve jmenovaní. Množství přihlášených celků v chlapecké kategorii uvolnilo hned dvě postupová místa. Mezi děvčaty se hrálo o jednu vstupenku do další fáze.

Hned tři turnaje se konaly ve Středočeském kraji, oproti obvyklým dvěma z jiných krajů. Umožnil to vysoký počet přihlášených chlapeckých týmů, který krom vyšší konkurence zajistil i jednu volnou místenku směr národní finále navíc. Všechny tři turnaje hostila střešovická Stodola, hrálo se tedy na neutrální půdě v Praze.

Jako první se představila pětice chlapeckých týmů. V nejspravedlivějším možném systému, kdy hrál každý s každým, se školní výběry praly o jednu postupovou příčku. Tu pro sebe uzurpovali Bakers. Pekaři z Mladé Boleslavi tak úplně nebudou následovníci legendárního Viléma, co peče housky. Pojmenovali se tak, protože jejich gymnázium je zaslíbeno doktorovi Josefovi Pekařovi.

Senzačně se tak už v krajské fázi turnaje loučí obhájce primátu z Benešova. Tamější gymnázium totiž v duelu o všechno podlehlo právě Boleslavi. A tak končí v turnaji KB FLORBAL CHALLENGE s krajským stříbrem na krku. Bronz patří Gymplákům Kolín.

Také druhý turnaj patřil silnějšímu pohlaví. I zde se představila pětice týmů v boji o jedno místo dál. A také tentokrát vítěz cestoval domů severním směrem. Dvořákovo gymnázium a ekonomická škola z Kralup nad Vltavou třikrát vyhrálo, jednou remizovalo a může se těšit na historické národní finále v Praze.

Do něj už se nedostane ani ambiciózní a stříbrná SPŠ Kladno, ani třetí Kolbenova průmyslovka z Rakovníka.

Poslední volné a neobsazené místo v branickém národním finále přece jen bude mít příchuť kořeněnou městem Jaromíra Jágra. Střední odborná škola a učiliště Kladno totiž díky třem výhrám a jedné remíze postupuje dál. Alespoň mezi děvčaty se tak nepsané hlavní město kraje dočkalo. Nechalo za sebou stříbrné rakovnické Masaryk girls, bronzové gymnázium Mladá Boleslav a další dvojici týmů, které se praly, seč jim síly stačily.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/strednim-cecham-kraluji-celky-ze-severni-poloviny-neprohrajes-postupujes-dal/