Turnaj ve florbalu pro základní školyTurnaj ve florbale pro základní školy

Ty krásné chvíle klukům už nikdo nevezme, ví boleslavský trenér Tichý

Krásný výlet si v sobotu 18. dubna udělali do Prahy studenti 8-letého mladoboleslavského gymnázia. Zavítali do útrob supermoderní O2 areny, kde se jen za několik málo dní budou po ledě prohánět nejlepší hokejisté světa, dokázali otočit finále Poháru středních škol a zvednout nad hlavu vítěznou trofej, a poté se pohodlně usadili na tribunu a mohli fandit „svým“ mužům ve finále AutoCont Extraligy. „Kluci si to užili, protože ví, že to co dokázali, už se nemusí nikdy opakovat,“ zavzpomínal na výhru 3:2 nad Jiráskovým gymnáziem Náchod zkušený trenér Středočechů Karel Tichý a pochválil autora hattricku a svého nejlepšího střelce Jakuba Bínu. „Myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme.“ A jak vzpomíná na celý florbalový den?

Utkání bylo dlouho vyrovnané. Jak byste ho popsal? Kdy se lámalo? Rychle jste prohrávali…

Do utkání jsme vstoupili špatně, ještě jsme asi spali, nebo tam byla nervozita, ale za stavu 2:0 pro soupeře jsme začali víc běhat, zvýšili důraz a dali do poločasu kontaktní gól. Ve druhém poločase jsme brzy vyrovnali a začali být lepším týmem, a také jsme vstřelili třetí gól. Poté jsme taktickou hrou utkání kontrolovali a čekali na chybu soupeře, a ta také přišla. Samostatný nájezd ale Bína neproměnil, ale alespoň jsme hráli přesilovku a utkání dovedli do vítězného konce.

Kdybyste měl zhodnotit výkon Vašeho týmu, jaký byl?

Tak určitě samé pozitivum, zodpovědnost, taktika, disciplína a samozřejmě patřičná bojovnost všech hráčů a obrovská vůle zvítězit.

Jednoznačně vyčníval střelec Bína. Byl tak dominantní nebo měl spíše štěstí, že mu to tam napadalo? Ještě nedal trestné střílení…

Jakub Bína je vynikající hráč a střelec, také je v reprezentaci a studovat do Mladé Boleslavi šel z Havlíčkova Brodu kvůli florbalu. Myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme. Jinak on po celou dobu turnajů byl naším nejlepším střelcem a v malém finále (finále TOP 8) proměnil hned dva nájezdy.

Pro hráče to musel být jistě velký zážitek. Tušíte, co se jim líbilo nejvíc?

Úžasné bylo už jen to, že jsme si mohli v klidu prohlédnout celou o2 arenu, a ještě si tam zahrát super finále. Zážitek to pro kluky byl určitě, užili si to, protože také věděli, že to co dokázali, už se nemusí nikdy opakovat. Slavnostní ceremoniál, předávání medailí a na závěr si zvednout pohár nad hlavy jako vítězové, to už někteří nemusí zažít. Ty krásné chvíle už jim ale nikdo nevezme.

Jak se dalo vydržet 40 minut hry po fyzické stránce?

Já si myslím, že po fyzické stránce jsme problém neměli, hráli jsme všechny turnaje na dvě pětky a to také hodně pomohlo. Soupeř z Náchoda hrál celé utkání v osmi lidech a právě tam jsme na tom byli fyzicky lépe.

Po Vašich zápasech následovala další dvě finále. Jak jste si je užil, a co vaši svěřenci? Co atmosféra v hale?

Jak jsem už říkal, užili jsme si to parádně, škoda, že se nepodařilo našim mužům získat titul mistra, ale finále to bylo nádherné a bude se na něj dlouho vzpomínat. Naši kluci fandili, co mohli a smutek prožívali s našimi, ale nakonec na naše muže byli pyšní za výkon, který předvedli. Jinak atmosféra před skoro 12 tisíci lidmi, to bylo neskutečné, úžasné, jak poslední dobu florbal táhne.

Kdybyste měli několika větami shrnout celý projekt, co byste řekl?

Klobouk dolů, smekám před všemi, co tento dlouhodobý turnaj dokázali takhle kvalitně zorganizovat. Já jsem tělocvikář, učím sice všechny sporty, ale moje profese je fotbal. Hrál jsem ho profesionálně i profesionálně trénoval, a tak něco vím o tom, co to je tak velký turnaj zorganizovat. Zde byla organizace fakt profesionální. Děkujeme, pane Kuchta a také všem ostatním. Jen tak dál. Díky moc.

Celý článekCelý článek

FOTOGALERIE: Jak probíhalo Velké finále v O2 areně

Celý článekCelý článek

Holky mají náš neskutečný obdiv, svěřily se po finále trenérky ostravské Obchodky

Vedly, dostaly čtyři rychlé branky, dokázaly vyrovnat. To vše ještě v prvním poločase. Nakonec však hráčky Obchodky z Ostravy-Mariánských Hor musely po utkání gratulovat soupeřkám. Prohra 5:8 zmrazila jejich naději na celkový triumf v Poháru českého florbalu středních škol. „Nebylo opravdu lehké vydržet na některých postech 40 minut hry bez střídání. V závěru utkání byla již únava trochu znát,“ věděly trenérky Kateřina Malaiová a Alena Nowakovská. Přesto jejich děvčata bojovala, za což je diváci v O2 areně ocenili bouřlivým potleskem. A právě místo, kde se Velké finále odehrávalo, na celý tým zapůsobilo nejvíce.

Pro hráčky muselo být finále v tak moderní hale jistě velký zážitek. Tušíte, co se jim líbilo nejvíc?

Podle slov našich děvčat se jim líbilo úplně všechno, úžasná atmosféra v hale, užívaly si každý okamžik. Nezapomenutelný byl pro ně efektní nástup na hřiště, ale samozřejmě hlavně samotný zápas. Účastí ve Velkém finále v O2 areně si hráčky splnily svůj velký sen. Byl to pro ně nezapomenutelný zážitek.

Utkání bylo dlouho vyrovnané. Jak byste ho popsaly? Kdy se lámalo?

Holky se na utkání velmi těšily. Věděly jsme, že soupeř je velmi silný. I když jsme daly úvodní branku, následující minuty patřily Pražankám, které se dostaly do vedení 4:1. Holky tento nepříznivý stav nezlomil a po změně taktiky stačily do poločasu vyrovnat. Škoda gólu „do šatny“ v poslední minutě. V druhé půli jsme se snažily o vyrovnání, bohužel jsme dostaly další gól na 6:4. Stačily jsme ještě snížit na 5:6 a věřily ve vyrovnání, ale sedmý gól do naší sítě nám vzal naději na obrat. Nezbývá, než pogratulovat výborně hrajícím studentkám z Prahy.

Kdybyste měly zhodnotil výkon Vašeho týmu, jaké hodnocení by to bylo?

S výkonem našeho týmu jsme velmi spokojené.  Všechny holky mají náš neskutečný obdiv a jsme na ně velmi pyšné. Samozřejmě nás porážka hodně mrzela, ale nakonec převládl pocit radosti z finálové účasti. Škoda, že první porážka v průběhu celého turnaje (9 vítězných utkání v předkolech) přišla právě ve finále.

Měly jste dvě pětky, jak se dalo vydržet 40 minut hry po fyzické stránce?

Pochvala patří celému týmu, ať to byly hráčky na hřišti, ale i ty, které fandily a podporovaly holky z lavičky. Nebylo opravdu lehké vydržet na některých postech 40 minut hry bez střídání. V závěru utkání byla již únava trochu znát.

Po Vašich zápasech následovala další dvě finále. Jak jste si je užily?

V hale jsme zůstaly na utkání žen a užily jsme si fantastickou atmosféru. Fandily jsme Chodovu, takže s výsledkem jsme spokojeny.

Co říkáte celému projektu, který jste jako jeden ze čtyř týmů absolvovaly od začátku do konce?

Myšlenka uspořádat turnaj ve florbalu i pro středoškoláky je výborná.  Organizace byla na vysoké úrovni a zejména možnost finálové účasti v O2 areně byla pro týmy velmi motivující. Uvítali bychom možnost účasti i studentkek z vyšších ročníků. Pokud budeme mít v příštím roce dostatek hráček, nebudeme váhat s účastí v tak skvělém turnaji.

Celý článekCelý článek

Neuhlídali jsme Bínu, litoval po finálové prohře trenér Náchoda Divíšek

Jiráskovo gymnázium vedlo ve Velkém finále nad Mladou Boleslaví 2:0 a pomalu mířilo k celkovému triumfu v Poháru českého florbalu středních škol. Do konce však chybělo ještě hodně času a Středočeši nakonec duel otočili. „Bohužel jsme neudrželi vedení do poločasu. Nejspíš rozhodlo, že jsme neuhlídali Bínu,“ vyjmenoval trenér Jiří Divíšek základní kameny neúspěchu. Bolest z porážky však rychle odezněla, vždyť ono být druhý mezi všemi středními školami v republice je úžasný výsledek. „I přes prohru ve finále jsou pocity velmi pozitivní,“ dodal kouč náchodského týmu a rozpovídal se o finále, svých hráčích, ale i organizaci celého turnaje.

O víkendu jste si zahráli v O2 areně. Jaký to byl pocit?

Byl to krásný zážitek, i přes prohru ve finále jsou pocity velmi pozitivní.

Utkání bylo dlouho vyrovnané. Jak byste ho popsal? Kdy se lámalo?

Bohužel jsme neudrželi vedení 2:0 do poločasu. Nejspíš rozhodlo, že jsme neuhlídali Bínu, který měl dostat osobní obranu, a pochopitelně branka v oslabení. V momentě naší přesilovky jsme měli delší dobu udržet míček na našich holích.

Rychle jste vedli. Co se stalo? Chyběl třeba třetí gól, abyste soupeři ještě více utekli?

Ano, určitě. Ale ani tříbrankový náskok proti Boleslavi by nic neznamenal. Naše taktika byla jednoduchá. Napadat od poloviny hřiště a vyrážet do rychlých protiútoků.

Kdybyste měl zhodnotil výkon týmu, jaké hodnocení by to bylo?

Jednoznačně velmi kladné. I přes věk hráčů velmi takticky odehraná všechna kola turnaje. Často jsme museli otáčet nepříznivý vývoj utkání.

Pro hráče to musel být jistě velký zážitek. Tušíte, co se jim líbilo nejvíc?

Myslím, že velkolepý nástup. No a celkově pak celé utkání s kostkou nad hlavou. Kluci ocenili rovněž večerní mužské superfinále s dvanácti brankami a samostatnými nájezdy nakonec. 11 000 diváků, kostka, velmi profesionální komentátor a hlavně výkony Střešovic a Bolky, nasazení všech hráčů po celý zápas – to nám zůstane dlouho v hlavě.

Nakonec to nevyšlo. Mrzela porážka hodně a dlouho, nebo rychle převládl pocit z úspěchu v podobě finálové účasti?

Porážka bolela, ale být druhý v republice z 300 školních družstev to se počítá!

Kdo byl tahounem Jiráskova gymnázia? Kováčik s Huškem? Jak se dalo vydržet 40 minut hry po fyzické stránce?

Ondra s Martinem a Dan Němeček v brance byli opravdu tahouny. Jejich zkušenosti z G2 ligy byly znát. Moc bych si přál, aby jednou nastoupili v některé z juniorských reprezentací. Obyčejní kluci z Náchoda, a nejen hráči z Prahy a velkých měst. Fyzicky utkání také zvládli, klobouk dolů.  Pochopitelně je rozdíl střídat sedm nebo patnáct hráčů…

Kdybyste měli několika větami shrnout celý projekt, co byste řekli?

Chtěli bychom velmi poděkovat organizátorům projektu, jen tak dál! Takhle má vypadat propagace florbalu. Doufáme, že budete dál pokračovat. Na všech turnajích jsme se setkali s přátelskou atmosférou a fair play.

Celý článekCelý článek

V O2 areně vybojovali titul chlapci z mladoboleslavského gymnázia a dívky z pražské Vítězné pláně

Pohár českého florbalu středních škol zná své vítěze. Během florbalového Superfinále v sobotu dopoledne vyvrcholila středoškolská soutěž, podporovaná partnery soutěže Českou poštou, společností ČEZ a Eurovií, dvěma finálovými utkáními, ve kterých se v kategorii dívek utkaly ostravská Obchodka s pražským Gymnáziem Na Vítězné pláni, a mezi chlapci o titul bojovali jen o pár minut později mladoboleslavské 8-leté gymnázium a Jiráskovo gymnázium Náchod. Oba duely přinesly vyrovnaný průběh s napínavým závěrem, po němž mohly vítězně vystřelit ke stropu haly ruce Pražanek a chlapců z Mladé Boleslavi. Vítězná pláň přehrála svého ostravského soupeře 8:5, a boleslavští předvedli perfektní obrat na konečných 3:2.

Divoká přestřelka přinesla titul Gymnázium Na Vítězné pláni

Přesně v 10:45 zahájily své utkání dívky. Duelu předcházela efektivní show, kdy děvčata nabíhala na hrací plochu mezi připravenými bengálskými ohni. Po představení základních sestav, kdy oběma týmům tleskala zaplňující se arena, vypukl boj samotný. A začátek utkání hraného na 2×20 minut byl vskutku impozantní. Po úvodním oťukávání se na hřišti strhla gólová přetřelka, kdy brankářky nestihly lovit míčky z branky.

Obchodka sice otevřela v 7. minutě skóre, následující minuty ale patřily Pražankám. Ty během 121 vteřin hned čtyřikrát rozvlnily síť za zády brankářky Ranochové, a vypracovaly si tříbrankové vedení. Kdo by si však myslel, že právě viděl rozhodující trhák, mýlil by se. Ještě do přestávky totiž bylo srovnáno. Jako přes kopírák se třikrát v řadě prosadila dvojice přihrávající Kotzurové a zakončující Jakubčíkové. Když už se však zdálo, že v poločase bude skóre smírné, trefila přesně se pod břevno po váhavé rozehrávce v tmavě modrých dresech hrající Obchodky Divišová.

Přestože se ve druhé půli ostravské hráčky snažily srovnat, již se jim to nepodařilo. Plánovaný nápor přibrzdila šestou trefou “domácích” Vrbová, a na snížení Kotzurové tatáž hráčka znovu odpověděla. Za stavu 5:7 již děvčata z Obchodky nenašly sílu na obrat, naopak je potrestala v předposlední minutě Johana Vrbová. Ta symbolicky uzavřela skóre, a byla následně vyhlášena na straně vítězek nejlepší hráčkou utkání. Na straně poražených se jí pak stala čtyřbodová Tereza Jakubíková.

Finále dívek:

Obchodka, Ostrava-Mariánské Hory – Gymnázium Na Vítězné pláni 5:8 (4:5)

Branky a asistence: 7. Kotzurová (Michalíková), 10. Jakubíková (Kotzurová), 12. Jakubíková (Kotzurová), 17. Jakubíková (Kotzurová), 31. Kotzurová (Jakubíková) – 7. Divišová (Vrbová), 8. Ludvíková (Zelinková), 9. Zelinková (Vrbová), 9. Vrbová (Moserová), 20. Divišová (Ludvíková), 27. Vrbová (Ludvíková), 35. Vbová (Ludvíková), 39. Zelinková (Čermáková). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Nejlepší hráčky utkání: Tereza Jakubíková – Johana Vrbová. Diváků: 874.

 

Bína čistým hattrickem sestřelil Jiráskovo gymnázium

V pravé poledne pak následovalo finále chlapecké kategorie. Diváci na ploše uvítali výběry 8-miletého gymnázia Mladá Boleslav a náchodského Jiráskova gymnázia. I zde se očekával vyrovnaný duel, a to se také potvrdilo. Rychlý a zajímavý florbal, kdy se oba týmy střídaly v šancích, nakonec rozhodl jediný muž. Kapitán Středočechů s jedenadevadesátkou Jakub Bína dokázal čistým hattrickem otočit nepříznivé skóre 0:2, a vystřílel Boleslavi konečnou výhru 3:2.

Náchod přitom začal výtečně. Již po sedmi minutách vedl po trefách svých ofenzivních lídrů Kováčika a Huška 2:0, jenže ve florbale dvoubrankový náskok neznamená vůbec nic. To se jako již tolikrát potvrdilo i v sobotu. Bína totiž po individuální akci v 16. minuě snížil, a trenér Tichý mohl poprvé v zápase spokojeně pokývat hlavou. Jeho svěřenci se dál tlačili za vyrovnáním, a toho se dočkali o osm minut později. To za asistence Filipa Zakonova přidal Bína svouji druhou trefu v zápase, a ještě veseleji bylo na mladoboleslavské střídačce ve 29. minutě. To si při vyloučení Jaroměřského dvojice Zakonov – Bína zopakovala gólovou spolupráci dokonce v oslabení, a Boleslav poprvé v zápase vedla.

V hektickém závěru, kdy nejprve mohl přidat z trestného střílení Bína svůj čtvrtý gól, ale na druhé straně hrozili ve velkých šancích i náchodští, se však již ukazatel skóre nepohnul. Fanoušci odpočítali poslední vteřiny utkání, a po nich mohl začít výběr mladoboleslavských hráčů v černo-modrých dresech slavit. Díky výhře 3:2 ovládl celý projekt Poháru českého florbalu středních škol. Při slavnostním vyhlášení, kdy hráčům předal medaile i prezident České florbalové unie Filip Šuman, byli nejlepšími hráči vyhlášeni Jakub Bína a Martin Kováčik.

Finále chlapců:

8-leté gymnázium Mladá Boleslav  Jiráskovo gymnázium Náchod 3:2 (1:2)

Branky a asistence: 16. Bína, 24. Bína (Zakonov), 29. Bína (Zakonov) – 1. Kováčik (Říha), 7. Hušek (Kováčik). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V Oslabení: 1:0. Nejlepší hráči utkání: Jakub Bína – Martin Kováčik. Diváků: 1347.

 

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 2014/15
 • 29.9. Start registrací týmů
 • 27.10. Konec registrací
 • 10.11.-19.12. Okresní kolo
 • 26.1.-27.2. Krajská eliminace
 • 30.-31.3. TOP8 Východ
 • 7.-8.4. TOP8 Západ
 • 18.4. Velké finále v O2 areně
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

Ty krásné chvíle klukům už nikdo nevezme, ví boleslavský trenér Tichý

Krásný výlet si v sobotu 18. dubna udělali do Prahy studenti 8-letého mladoboleslavského gymnázia. Zavítali do útrob supermoderní O2.. Celý článek

Holky mají náš neskutečný obdiv, svěřily se po finále trenérky ostravské Obchodky

Vedly, dostaly čtyři rychlé branky, dokázaly vyrovnat. To vše ještě v prvním poločase. Nakonec však hráčky Obchodky z Ostravy-Mariánských Hor.. Celý článek

Neuhlídali jsme Bínu, litoval po finálové prohře trenér Náchoda Divíšek

Jiráskovo gymnázium vedlo ve Velkém finále nad Mladou Boleslaví 2:0 a pomalu mířilo k celkovému triumfu v Poháru českého florbalu.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Nahrajte nejlepší video ze zápasů a programu okolo turnajů a vyhrajte florbalovou cenu.

 • Video

 • Všechna videaVšechna videa Přidat videoPřidat video

  ČlánkyČlánky

  Napište nejlepší novinářský příspěvek ze zápasů a programu okolo turnajů a vyhrajte florbalovou cenu.

  Všechny článkyVšechny články Přidat článekPřidat článek

  FotkyFotky

  Nahrajte nejlepší fotku ze zápasů a programu okolo turnajů a vyhrajte florbalovou cenu.

 • Fotky

 • Všechny fotkyVšechny fotky Přidat fotkuPřidat fotku

  Za podporyZa podpory

  Česká pošta EUROVIA CS ČEZ Česká florbalová unie SportBohemia

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly2014/