{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek
Pevná URL

12. / 13. 6. 2021 - Praha

O Superfinále

​Superfinále florbalu mělo svoji premiéru v roce 2012. První zápasy o tituly v ženské a mužské extralize pro sebe ukořistily stálice českého florbalu. V ženském finále přesvědčivě opanovaly zápas hráčky Herbadent SJM Praha 11 a mužský, nervy drásající duel, pro sebe v prodloužení strhl Tatran Omlux Střešovice. Na první ročník se v pražské O2 areně sešlo 5097 diváků na ženské Superfinále a 7877 fanoušků na Superfinále mužské.

Superfinále florbalu 2013 opět posunulo hranice florbalu v ČR. Ženské finále bylo více než vyrovnaným soubojem Vítkovic a Herbadentu. Vítkovicím se málem podařil dokonalý obrat, proti kterému se však postavila Denisa Billá a vítězným gólem tři minuty před koncem přisoudila další titul fenomenálnímu Herbadentu před zraky 6 295 skvělých diváků! Mužské finále nabídlo útočný florbal plný šancí. Vítkovice byly v souboji efektivnějším týmem a naplněná O2 arena tak sledovala radost hráčů ze severní Moravy! 1. SC WOOW Vítkovice se tak vrátily na mistrovský trůn v Superfinále, které sledovalo 10 451 diváků, kteří překonali i diváckou účast na Superfinále ve Švédsku!

Ani ve třetím ročníku Superfinále florbalu fanoušky neomrzelo, překonán byl rekord na superfinálovém utkání žen a mužské finále pozorně sledovalo necelých 10 000 fanoušků. V otřásající se O2 areně se znovu sešly cesty Herbadentu a Vítkovic v ženském finále a Tatran s Vítkovicemi obstarali to mužské. Ve strhující podívané byli fanoušci svědky pádu královen z Herbadentu z trůnu, na který po více jak deseti letech usedly Vítkovice. Velký vítkovický double poté korunovali muži, kteří Tatranu oplatili porážku z roku 2012. Oba tituly Mistrů České republiky tak poprvé společně putovaly do Ostravy po 14 letech.

Čtvrtý ročník přinesl nový divácký rekord. Do mužského finále se poprvé probojoval Technology Florbal MB a finále s Tatran Omlux Střešovice sledovalo úžasných 11 043 diváků. Titul si na své konto po 3 letech připsal Tatran. První titul pro klub TJ JM FAT PIPE Chodov vybojovaly lvice z Jižního města, které udolaly své pražské rivalky z Herbadentu.

Malé jubileum v podobě pátého Superfinále v pražské O2 areně a opět se přepisovaly statistiky. Zisku třetího ženského titulu v historii pro Vítkovice v duelu s obhájkyněmi titulu z Chodova přihlíželo 8 711 diváků a navíc vrchol Extraligy žen poprvé rozhodoval nájezdový rozstřel, v němž zlatý gól vstřelila Petra Mandátová. V superfinále Tipsport Superligy se sice neprodlužovalo, rekordních 12 144 fanoušků ale opět sledovalo velké drama, ve kterém Chodov porazil Vítkovice 5:4 a teprve jako třetí klub v historii českého florbalu získal nejcennější trofej.

Šesté Superfinále bylo ve znamení loučení s tradiční O2 arenou a Prahou. Následující ročníky se odehrají mimo hlavní město. 8 072 fanoušků vidělo návrat hráček Herbadentu na trůn. Po nepříliš přesvědčivé sezóně se jednalo o malé překvapení ve finále Extraligy žen. Mužské finále sledovalo 11 237 diváků. Chodovu se podařilo zastavit suveréna sezóny z Mladé Boleslavi a florbalisté Jižního Města obhájili po roce titul.

Pro sedmý ročník se superfinále přesunulo z hlavního města, a to do ostravské OSTRAVAR ARÉNY. Tam si za ním našlo cestu 8 191 fanoušků, kteří mohli jak v ženském, tak i mužské finále sledovat domácí Vítkovice. Poprvé v historii superfinále také ve finálových duelech chyběli oba obhájci titulů z předchozího ročníku. Oba zápasy byly velmi dramatické a o vítězích se rozhodlo až v prodloužení. Naprostou dominanci v Extralize žen titulem na úkor Florbalu Chodov zpečetily florbalistky Vítkovic. V mužích si první titul připsal historicky teprve čtvrtý vítěz Tipsport Superligy – Florbal Mladá Boleslav porazil domácí Vítkovice 6:5p.

Co je vlastně Superfinále florbalu?

Superfinále bylo představeno v roce 2012 jako převratná novinka v rámci České republiky v halových sportech. Jedno utkání rozhoduje o držitelích titulů Mistr České republiky ve florbale mužů a žen.  Diváci mohou očekávat strhující podívanou, která v vždy strhne zaplněnou O2 a vyhecuje hráče k výborným výkonům. Není žádné příště, není možnost opravy! Jeden den! Jedno místo! Dva vítězové! Superfinále florbalu je akcí, na které pravý sportovní fanoušek nesmí chybět.

Vítězové nejvyšších soutěží mužů a žen
ROKMUŽIŽENY
1994Forza Tatran Střešovice-
1995Tatran StřešoviceTatran Střešovice
19961. SC SSK VítkoviceTatran Střešovice
19971. SC SSK VítkoviceTatran Střešovice
1998Tatran StřešoviceTatran Střešovice
1999Tatran StřešoviceTatran Střešovice
20001. SC SSK Vítkovice1. SC SSK Vítkovice
2001Tatran StřešoviceFBC Liberec Crazy Girls
2002Tatran StřešoviceFBC Liberec Crazy Girls
2003Tatran StřešoviceFBC Liberec Crazy Girls
2004Tatran Techtex StřešoviceFBC Liberec Crazy Girls
2005Tatran Techtex StřešoviceFBC Liberec Crazy Girls
2006Tatran Techtex StřešoviceFBC Liberec Crazy Girls
2007Tatran Střešovice1.HFK Con Invest Děkanka Praha
2008Tatran StřešoviceCon Invest Děkanka Praha
20091. SC WOOW VítkoviceCon Invest Děkanka Praha
2010Tatran StřešoviceHerbadent Tigers SJM
2011Tatran StřešoviceHerbadent SJM Praha 11
2012Tatran Omlux StřešoviceHerbadent SJM Praha 11
20131. SC WOOW VítkoviceHerbadent SJM Praha 11
20141. SC WOOW Vítkovice1. SC WOOW Vítkovice
2015Tatran Omlux StřešoviceTJ JM FAT PIPE Chodov
2016FAT PIPE Florbal Chodov1. SC Vítkovice Oxdog
2017FAT PIPE Florbal ChodovHerbadent FK Jižní Město
2018Technology Florbal MB1. SC TEMPISH Vítkovice
20191. SC TEMPISH Vítkovice1. SC TEMPISH Vítkovice
2020--


V prvních sezonách rozhodovalo o titulu Mistra ČR postavení v tabulce po základní části, od roku 1997 (muži), resp. 1999 (ženy) je hráno play-off. Od roku 2012 rozhoduje o titulu v obou kategoriích jediné utkání, Superfinále.

​​​​

Obrázek