{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: FBC 4CLEAN ČESKÁ LÍPA

Obrázek ke článku
26. 8. 2019

Volno mezi sezónami se krátí, do startu nejvyšší mužské soutěže zbývá devatenáct dní. Nejdelší čas pro přípravu na ni si dopřálo českolipské FBC, které se díky příhodné desáté pozici vyhnulo bojům o záchranu, a navázalo tak na předchozí nováčkovskou sezonu. Tým pod vedením jediné ženy v řadách superligových trenérů by podle kapitána tuto bilanci v nascházející sezoně rád vylepšil.

Česká Lípa vstupuje do své třetí sezóny v nejvyšší soutěži. V předchozích dvou obsadila vždy desáté místo a vyhnula se bojům o záchranu. V posledním ligovém ročníku si svou bilanci čtyřiadvaceti bodů z premiérového ročníku vylepšila o tři body.

Vedení českolipského florbalu v čele s klubovou legendou Štěpánem Slaným již po postupu do nejvyšší soutěže avizovalo návaznost na koncepční práci jak v klubu, tak v elitním celku. Kádr skutečně zůstal téměř neměnný. Byl pouze pozvolna doplňován rozdílovými hráči typu Jaromíra Ekla či Radka Krajcigra.

Citlivý přístup v budování týmu vedeného trenérkou Lenkou Bartošovou se Severočechům vyplatil a během dvou sezón se zabydlel mezi tuzemskou elitou. Ve třetím ročníku v nejvyšší soutěži se Česká Lípa bude pokoušet svou pečlivě hýčkanou desátou příčku ještě vylepšit.

Trenéři: Lenka Bartošová a Jiří Stožický

Kapitán: Tomáš Kadlec

Koho sledovat: Radek Krajcigr, Jaromír Ekl, Štěpán Slaný

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek