{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: FBC ČPP OSTRAVA

Obrázek ke článku
3. 9. 2019

Výkony ostravského týmu byly v sezóně 2018/2019 jako na horské dráze. Na závěr základní části byl však ze Švýcarska povolán bývalý reprezentant Aleš Zálesný, který pozvedl celý tým neskutečným způsobem. Ostrava se nakonec do play-off dostala a vypadla ve čtvrtfinále po velkém boji s Chodovem.

Před startem minulé sezóny do Ostravy přišly hned tři důležité postavy. Trenér Karel Ševčík a dva ofenzivní obránci z Brna – Jiří Bauer a Jiří Juhaňák. Jiří Bauer si svými výkony v úvodu sezóny dokonce vysloužil místo v nominaci na prosincovém MS v Praze, kde se nakonec představil jako jediný ostravský hráč. Výkony Ostravy ale nebyly příliš dobré. Tým ztrácel zbytečné body se soupeři z nižších příček a vedení FBC se začalo strachovat o pozici v play-off.

Osloven tak byl bývalý český reprezentant Aleš Zálesný, který se dlouho nerozmýšlel a do pár dní byl v Ostravě připraven nastoupit k zápasu. Devětatřicetiletá legenda si odbyla premiéru v domácím zápase proti Tatranu, který Ostrava suverénně vyhrála poměrem 8:1. Aleš Zálesný pozvedl morálku v celém týmu a navíc si připsal jednu branku. Vedení Ostravy si tak mohlo mnout ruce.

FBC se nakonec mezi nejlepšími osmi týmy udrželo a ve čtvrtfinále play-off narazilo na Chodov. Ostrava byla ve vyřazovacích bojích více než důstojným soupeřem. Po třech utkáních dokonce vedla v sérii 2-1, jenže poté se ukázal zkušenější tým Chodova, který vyhrál tři zápasy po sobě a celkově v sérii zvítězil 4-2.

Dle posil na papíře to však vypadá, že Ostrava bude v novém ročníku ještě více nebezpečnější. Ostravě se podařilo udržet tvrdé jádro týmu, takže se fanoušci v ČPP Aréně mohou i letos těšit na mladé talenty Michala Sládka a čerstvého mistra světa Matyáše Šindlera. Karel Ševčík si navíc ze svého bývalého působiště v Otrokovicích stáhl Tomáše Sovjáka a Marka Zapletala.

Nejzvučnější posilou je však bezesporu reprezentační gólman Jan Binder, který se vrátil ze Švédska. Ostrava tak do nové sezóny vyrukuje s jednou z nejsilnějších gólmanských dvojic v celé superlize  – Jan Binder a Štěpán Laja. „Navážeme na věci, které již fungují. K výborné obraně chceme přidat kvalitu v útoku. Jsme hladoví po úspěchu,“ hlásí před sezónou Karel Ševčík.

Trenér: Karel Ševčík

Kapitán: Jan Daniš

Koho sledovat: Michal Sládek, Jan Binder, Jiří Bauer

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek