{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: FBŠ BOHEMIANS

Obrázek ke článku
30. 8. 2019

V předsezónním představování už jsme se pomalu přehoupli mezi účastníky loňských vyřazovacích bojů o titul. Nejtěsnějším možným způsobem do něj proklouzli pražští Bohemians, tým, z jehož řad vzešla početná skupina juniorských mistrů světa z květnového šampionátu.

Loňské odchody tahounů Davida Šimka s Jakubem Šárkou tým Bohemians výrazně zasáhly a Klokanům vstup do soutěže vůbec nevyšel. Tým se potácel u dna ligové tabulky a nedařilo se mu se situací srovnat.

Zlom přišel až ve druhé polovině základní části, kde si zelenobílí zlepšenými výkony a výsledky dokázali na poslední chvíli vybojovat účast ve vyřazovacích bojích. O tom, že postoupí na úkor Liberce, s nímž měli stejný bodový zisk, rozhodla lepší gólová bilance ve vzájemných zápasech. V play-off narazili na favorizovaného pražského rivala Spartu, kterému navzdory velmi těsným výsledkům podlehli ve čtvrtfinále  1-4 na zápasy, a sezóna pro ně skončila.

Trenér Michal Jedlička v období mezi sezónami na jednu stranu přišel o svůj klenot, talentovaného kapitána juniorských mistrů světa Josefa Juhu, který odešel do Sparty, na stranu druhou se mu v mužstvu hlásí dva navrátilci a výrazné osobnosti let minulých Vojtěch Bagin s Jakubem Šárkou. K týmu se připojí také nadějní juniorští reprezentanti v čele s mistrem světa Filipem Formanem, který doplní reprezentační kolegy Jakuba Buršíka a Patrika Šebka.

Trenér: Michal Jedlička

Kapitán: Kryštof Krbec

Koho sledovat: Vojtěch Bagin, Jakub Šárka, Jakub Buršík, Filip Forman

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek