{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: FBŠ HUMMEL HATTRICK BRNO

Obrázek ke článku
19. 8. 2019

Sezóna 2019/2020 pomalu klepe na dveře a přišel čas představit si jednotlivé účastníky nejvyšších soutěží. V mužské superlize se v samém závěru loňské sezóny v barážových bojích vystřídaly brněnské kluby a druhé největší město v republice bude v nejvyšší florbalové soutěži reprezentovat Hattrick Brno. 

Hattrick toužil v ročníku 2018/2019 odčinit neúspěch z předchozí sezóny. Brňané tehdy zachraňovali prvoligovou příslušnost, čemuž chtěli tentokrát zabránit. A to takovým způsobem, že si vytyčili za cíl postup do Tipsport Superligy. Tým posílili například Lukáš Jalový, David Coufal nebo Luděk Ondráček, kteří už měli bohaté zkušenosti z nejvyšší soutěže.

Svěřenci Marka Fialy se dostali až do čtvrtfinále poháru, kde kromě nich figurovaly pouze superligové kluby. Vedle toho odehráli napínavý závěr základní části, kdy před Hattrickem uhájili první místo Black Angels jen díky lepší bilanci ve vzájemných duelech. Pražané byli následně úspěšnější i ve finále play-off a FBŠ muselo do baráže. V něm došlo na třaskavé derby s Bulldogs Brno, které nakonec urval na svoji stranu Hattrick výsledkem 3–1 na zápasy. Tím mužstvo dokonalo svůj sen o nejvyšší soutěži, kterou bude hrát poprvé v historii klubu.

Jádro zkušeného týmu zůstalo pohromadě i pro letošní sezónu, což může hráčům kolem kapitána Marka Fuchse pomoci k úspěšné premiéře mezi elitou. Další superligové zkušenosti do týmu přináší Martin Nagy, který do Brna přišel z Otrokovic. Chybět nebude ani bývalé znojemské duo Filip Horák s Jakubem Procházkou nebo gólmanská posila z Bulldogs Filip Kuhn.

Trenéři: Marek Fiala a Simon Šiška

Kapitán: Marek Fuchs

Koho sledovat: Luděk Ondráček, David Coufal, Martin Nagy


Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek