{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: TATRAN TEKA STŘEŠOVICE

Obrázek ke článku
5. 9. 2019

Start nové sezóny Superligy florbalu se nezadržitelně blíží. Podobně dobrý začátek jako v loňském ročníku by si jistě přál předvést Tatran, minulou sezónu totiž vyhrál první čtyři zápasy. Střešovice se však budou muset mimo jiné vypořádat se ztrátou Marka Beneše, Ondřeje Vítovce nebo Michala Rebra, tým povede s kapitánskou páskou mladý Filip Langer.

Střešovičtí prožili v loňské sezóně povedený vstup do superligy, odstartovali výhrou po prodloužení v derby nad Spartou a po prvních čtyřech kolech na svém kontě měli deset bodů. Po těsné porážce od úřadujících mistrů z Vítkovic si v desátém kole připsali cenný skalp Mladé Boleslavi.

V základní části posbíral Tatran za šestadvacet utkání celkem čtyřicet pět bodů, což stačilo na páté místo. Na čtvrté Vítkovice měl ztrátu patnáct bodů, naopak šestou Ostravu za sebou nechal o šest bodů, a to i díky povedenému závěru základní části, kdy zvítězil pětkrát v řadě. Po vysoké výhře 12:0 nad Znojmem jeho sérii utnuly až Vítkovice, které v posledním kole slavily nad Střešovicemi opět vítězství nejtěsnějším možným rozdílem. Při výběru soupeřů pro čtvrtfinále na Tatran zbyly právě Vítkovice, které navázaly na dvě těsná vítězství ze vzájemných duelů v základní části a postupem po výhře 4-1 na zápasy udělaly první krok za následným ziskem titulu mistrů.

Svěřenci Milana Fridricha se budou muset v sezóně 2019/2020 vypořádat se ztrátou řady opor, nejvíce jim bude scházet Marek Beneš. Při jeho přestupu do švédského Pixba přišel Tatran o velkou ofenzivní hrozbu.  Beneš v minulé sezoně posbíral 39 kanadských bodů. Tatranský dres opustili také Ronald Gašparík s Ondřejem Vítovcem a Filipem Ullmanem, naopak Střešovice posílili Martin Pánek s Martinem Šindelářem. Změny proběhly také na brankářském postu, s Tatranem se po šesti sezonách rozloučil Michal Rebro, jehož nahradil Martin Frühbauer, ten to již v Tatranu dobře zná, a i na něm bude hodně záležet, jak si střešovický celek povede v novém ročníku.

Trenér: Milan Fridrich

Kapitán: Filip Langer

Koho sledovat: Filip Langer, Milan Meliš, Jonáš Kreysa

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek