{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BITVA VELIKÁNŮ PŘED KAMERAMI ČT SPORT! TATRAN MÍŘÍ DO MLADÉ BOLESLAVI

Obrázek ke článku
15. 9. 2022

Livesport Superliga se teprve sice rozjíždí. Hned ve druhém kole však dojde k velmi atraktivnímu souboji. V repríze posledního superfinále si to již v 17.00 rozdá Mladá Boleslav se střešovickým Tatranem, duel můžete živě sledovat na ČT sport. 

Oba týmy vstoupily do nového ročníku vítězstvím. Střešovičtí pokazili Vinohradům oslavu čtvrt století od založení a zvítězili 8:5. Mladá Boleslav si na svůj start do nového ročníku počkala až do úterý, kdy vyzvala v rámci School Matche Black Angels. Klání bylo dlouho vyrovnané. Mladoboleslavští však nakonec dokázali strhnout duel na svoji stranu ve druhé části a před 855 diváky slavili výhru 6:4. „Celý zápas nebyl z naší strany úplně optimální. Ve třetí třetině jsme se do toho trošku dostali, ale nebyl to úplně duel, který by ukázal, jak se chceme prezentovat," zhodnotil klání útočník Středočechů Daniel Šebek.

Mladoboleslavský celek se však rychle musí přeorientovat na svého dalšího soka, se kterým má aktuálně celkem solidní bilanci. Z posledních osmi duelů totiž svěřenci trenéra Petra Novotného zvítězili hned v sedmi případech. Pražanům se podařilo vyhrát pouze na podzim minulého roku, a to právě na hřišti soupeře, kde se odehraje i čtvrteční televizní bitva.

Oba rivalové mají jistě v čerstvé paměti poslední vzájemný duel, který se uskutečnil v pražské O2 areně. V rámci Superfinále florbalu 2022 se nakonec radoval tým z města automobilů, jenž zvítězil v prodloužení. Velkou bitvu rozhodl po dvou minutách a pěti sekundách právě Šebek. „Už není moc času na to vzpomínat, ale samozřejmě, když teď začala nová sezona, tak začaly létat po sociálních sítích fotky a člověku se vybavily ty vítězné emoce, takže na to určitě vzpomínám rád," vrací se k dubnovému duelu.

Svěřenci trenéra Milana Fridricha tedy mají rozhodně o motivaci postaráno. Jako nějakou „vendetu” však čtvrteční duel Pražané nevnímají, což vysvětluje i jedna z ústředních postav střešovické ofenzivy Matěj Havlas. „Samozřejmě máme v hlavě poslední vzpomínky na Mladou Boleslav ze superfinále. Nejsou to sice ty nejlepší, nicméně teď je nová sezona a týmy začínají od nuly," podotýká dvojnásobný juniorský mistr světa.

A co od samotného utkání obě strany očekávají? „Myslím si, že duel může být dost podobný jako v superfinále. Od Tatranu čekáme aktivní hru, mají našlapané všechny tři lajny, takže nás čeká skvělý soupeř a musíme se na to připravit. Je potřeba hrát dobře do obrany a trestat svými protiútoky,” přibližuje Šebek. „Od zápasu čekám vysokou kvalitu hry z obou stran. Jedná se o jedno z nejlepších utkání sezony,” ví střešovický útočník Havlas.

Program TV utkání LIVESPORT SUPERLIGY:

Čtvrtek 15. září:

17:10 Předvýběr.CZ Florbal MB - Tatran Střešovice | ONLINE | živě na ČT Sport 

Tabulka soutěže

​​

Obrázek