​​​​​​​

BOHEMIANS A TATRAN SNÍŽILI STAV SÉRIE, OSTRAVA ROZHODLA V NÁJEZDECH

9. 3. 2019

Čtvrtfinálové série Tipsport Superligy se přesunuli na hřiště hůře postavených celků, tři z nich toho dokázaly využít. Bohemians těsně porazily Spartu, stejným výsledkem skončil i duel mezi Tatranem a Vítkovicemi. Ostrava se ujímá vedení v sérii po druhé výhře nad Chodovem po nájezdech. Jediná Mladá Boleslav si nad Otrokovicemi vybojovala mečbol. Začalo také 1. kolo play down, v němž uspěly hostující týmy. Pardubice si poradily s Brnem a Znojmo otočilo v prodloužení utkání s Královskými Vinohrady.

Jediná série mezi Spartou a Bohemians pokračovala ve stejné hale, a to v Aréně Sparta i přesto, že domácími byli tentokrát Bohemians. A v této čtvrtfinálové sérii zatím platí, že domácí tým vítězí. Bohemians se v první třetině dostali dvakrát do vedení, to ale Sparta ještě stihla zvrátit na svou stranu. Svěřenci trenéra Jedličky srovnali ve třetí minutě 2. třetiny z přesilové hry a do vedení se dostali zpět v závěru druhé části. Šest minut před koncem dodal domácím trochu více klidu Juha, Sparta si cestu za vyrovnáním zkomplikovala dalším vyloučením a snížit se ji povedlo až sedm vteřin před koncem, což už bylo pozdě.

V Otrokovicích se na první branku čekalo do 13. minuty, poté se ale rozjel gólostroj, do konce první části padlo celkem šest branek. Mladá Boleslav otevřela skóre využitou přesilovkou a během čtyř minut si vypracovala čtyřbrankové vedení. Tím se Panthers nenechali příliš zaskočit a rychle snížili na rozdíl dvou branek. Na začátku druhé části už prohrávali jen o gól, Technologové však opět odskočili po trefě při hře čtyři na čtyři. Otrokovice měly ve třetí třetině k dispozici dvě trestné střílení, obě proměnily a v čase 58:38 prohrávaly 5:6. V závěru se pokusily srovnat při hře bez brankáře, při které však v závěru inkasovaly.

Ještě větší drama nabídl televizní duel mezi Ostravou a Chodovem. Ostrava v něm šla třikrát do vedení, ani jednou ho však nedokázala udržet. Hosté byli střelecky aktivnější, vyslali na branku soupeře o deset střeleckých pokusů více, Ostravu držel dobře chytající Laja. Ten se vyznamenal i v trestných stříleních, vychytal všechny čtyři nájezdy Chodova a Ostrava po druhém vítězství po samostatných nájezdech otáčí vývoj série ve svůj prospěch, když se ujala vedení 2:1 na zápasy.

Tatran využil domácí prostředí a hned na konci druhé minuty se ujal vedení, o to však po dvou rychle po sobě jdoucích trefách Vítkovic přišel. Domácím se povedlo snížit, ještě v závěru třetiny ale vrátil vedení na stranu hostů Sladký. Druhá perioda patřila z gólového pohledu výhradně Střešovicím, které otočily vývoj zápasu zpět ve svůj prospěch. Deset minut před konce základní hrací doby srovnával na 4:4 Rýpar, v čase 55:34 svým druhým gólem v utkání zaznamenal rozhodující trefu mladík Langer a Tatran snížil stav série na 1:2 na zápasy.

V boji o záchranu slavili hostující celky

Odstartovaly také boje o záchranu nejvyšší soutěže, v obou případech se radovaly hostující celky. V Brně během prvních osmi minut padlo pět branek a Sokol vedl 4:1, když využitou přesilovkou zkompletoval hattrick kapitán Zozulák. Bulldogs se ale nevzdávali a po celý zápas se snažili o vyrovnání, ve 46. minutě se jim povedlo snížit na 4:5, na vyrovnávací branku však nedosáhli. Proměněným trestným střílením dodal hostům klid na hokejky Zozulák a první výhru Pardubic v sérii pečetil mladý útočník Šmíd.

Znojmo muselo na hřišti Královských Vinohrad od začátku dotahovat, vždy se mu ale povedlo najít na přesný zásah soupeře odpověď. Domácí ani v jednom případě nedokázali odskočit na více než rozdíl jednoho gólu a od 38. minuty byl stav nerozhodný 3:3. První utkání série 1. kola play down našlo rozuzlení po dvanácti vteřinách prodloužení, kdy rozhodl Žižka.

Sobotní výsledky TIPSPORT SUPERLIGY:
Sobota 9. března

Play-off:
FbŠ Bohemians - ACEMA Sparta Praha 5:4 (stav série 1:2)
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - Technology Florbal MB 5:7 (stav série 0:3)
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:3 po sam. náj. (stav série 2:1)
Tatran Teka Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:4 (stav série 1:2)

Play-down:
Bulldogs Brno - Sokol Pardubice 4:7 (stav série 0:1)
TJ Sokol Královské Vinohrady - TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:4 po prodl. (stav série 0:1)