​​​​​​​

BOHEMIANS A VÍTKOVICE ROZSTŘÍLELI SVÉ SOUPEŘE, USPĚLA TAKÉ SPARTA

6. 1. 2019

Nedělní program 18. kola Tipsport Superligy nabídl  tři duely, jako první začali na domácí půdě Bohemians, kteří se udrželi v boji o play off vysokou porážkou posledního Znojma. Ještě větším brankovým rozdílem zvítězily na hřišti předposledních Pardubic Vítkovice, které bodově nahání Sparta. Ani ta nezaváhala a o hodinu později porážkou Bulldogs dorovnala bodové konto Sparty.

Nedělní program Tipsport Superligy vypukl v 16:00 na Děkance, kde si postupně Bohemians vytvářeli gólový náskok nad Znojmem. Do jeho sítě nastříleli i díky hattricku Buršíka deset branek a posunuli se na sedmou pozici. Za nimi je ale v závěsu se shodným počtem bodů Ostrava s Otrokovicemi, tyto oba celky mají o jeden odehraný duel méně. Znojmo nedokázalo navázat na vydřenou výhru v prodloužení nad Královskými Vinohrady z konce roku a potácí se na úplném dně tabulky.

Gólový příděl schytaly také Pardubice, které ve čtvrtek slavily postup do finále Poháru České pojišťovny přes Ostravu, kterou porazily vysokým rozdílem. S druhým ostravským celkem se ale karta obrátila, Sokol sice hrál s Vítkovicemi dlouho poměrně vyrovnanou partii, svěřenci trenéra Bruse se po snížení domácích na 2:4 rozstříleli a nakonec nadělali soupeři jedenáct gólů. K tomu jim pomohla i vyloučení soupeře, pardubický obránce Bílý byl navíc vyloučen na pět minut plus do konce utkání.

Sparta začala zápas proti Brnu rychlou brankou, vedení se ujala po 101 vteřinách hry a toho se držela po celý zápas. Po ubráněném oslabení v druhé části odskočila na rozdíl dvou branek, další početní výhodu ještě před koncem druhé části už ale Bulldogs využili. To je však ke srovnání nenakoplo a od 50. minuty se jim důležité body čím dál tím více vzdalovali, naopak Sparta se udržela v boji o čelní pozice.