ZPRVU VYROVNANÉ TV UTKÁNÍ OVLÁDLI BOHEMIANS POMĚREM 9:3

14. 9. 2020

První televizní utkání nové sezony Livesport Superligy je minulostí. V rámci dohrávky úvodního kola se v pondělí od 17 hodin střetli v pražském derby florbalisté Bohemians s Black Angels. O branky v zápase zcela jistě nebyla nouze, padlo jich celkem 12. Po vyrovnané první polovině se Bohemians dostali do vedení, které kontrolovali až do konce televizního zápasu.

Skvělý vstup do sezony zažil teprve osmnáctiletý útočník pražských klokanů, Matěj Pěnička. V zápase se blýskl dvěma góly a stal se také nejčastěji střílejícím hráčem. Za Black Angels řádilo nejvíce již známé duo Boček-Renčín, jež vstřelilo hned dvě ze tří branek.

Unikátní bylo v zápase načasování Bohemians, kteří vstřelili gól pouze osm vteřin před koncem první a shodně i druhé třetiny. Nejprve vyrovnával na 2:2 Filip Forman, který využil první přesilovou hru svého týmu přesnou střelou nad rameno brankáře Matyáška. V čase 39:52 pak míček do branky zatloukl Matěj Pěnička prudkou střelou do břevna. Přesně mířená rána letěla skoro přes polovinu hřiště poté, co si mladý útočník pražských klokanů potáhl balonek za sebe a vypálil.

Zprvu vyrovnaný zápas, jehož skóre bylo ještě pět minut před polovinou základní hrací doby 3:3, ovládli florbalisté Bohemians také díky využití přesilových her. K dispozici měli hned tři početní výhody, z nichž dvě úspěšně využili v řádném čase, a jedna jim utekla o pouhých sedm vteřin.

Black Angels mohli ve třetí periodě na vedení soupeře odpovědět při trestném střílení. Kapitán Hněvkovský při něm dlouho vyčkával na chybu brankáře, na jeho forhandovou kličku si ale Michajlovič zkušeně počkal a skóre tak zůstalo nezměněno, 6:3 pro Bohemians.

Blaci se ovšem nevzdávali, pět minut před koncem sáhli ke hře bez gólmana. Po několika nadějných šancích, které jim zmařil skvělý výkon brankáře Michajloviče, ale obdrželi do prázdné brány dva góly a bylo rozhodnuto. První televizní utkání nové sezony Livesport Superligy vyhráli Bohemians poměrem 9:3.

„První třetina byla celkově ospalejší. Nepovedlo se nám dostat Blacky pod tlak, a proto se diváci nemohli moc bavit. Od druhé třetiny jsme byli aktivnější, vytáhli jsme presink a celkově jsme utkání rozběhali. V této části utkání měli Blaci hodně brejkových situací, které dokázali vyřešit. Nakonec se F1 trochu rozjela a ve třetí třetině odskočila soupeři na přijatelný rozdíl. Určitě musíme pochválit brankáře, který nás celý zápas držel a inkasovat jenom tři góly je pro nás v prvním zápase velice pozitivní,“ pochválil výkon svých svěřenců trenér Michal Jedlička.

VÝSLEDEK Dohrávky 1. kola Livesport Superligy
Pondělí 14. září

FbŠ Bohemians - BLACK ANGELS 9:3 (branky: 7. Jiří Kratina, 19. Filip Forman, 22. Matyáš Krebner, 39. Matěj Pěnička, 40. Patrik Šebek, 45. Matyáš Krebner, 50. Matěj Pěnička, 55. Viktor Kopecký, 57. Jakub Buršík - 3. Matěj Boček, 13. Jakub Renčín, 24. Radek Hanák)