​​​​

BOHEMIANS POTRÁPILI CHODOV, BOJ O PLAY OFF JE STÁLE VYROVNANÝ

27. 1. 2019

22. kolo Tipsport Superligy je po šesti nedělních zápasech kompletní, do konce základní části tak zbývá odehrát čtyři kola a ve spodní polovině tabulky ještě stále nejsou karty rozdané. Chodov porazil v derby po prodloužení Bohemians, na které se díky výhře v Liberci dotáhla Ostrava. Na postupových pozicích se udržely Otrokovice výhrou nad Vinohrady. Sparta deklasovala Znojmo, Tatran přehrál Pardubice na jejich půdě 7:0.

22. kolo Tipsport Superligy začalo v sobotu předehrávkou v Mladé Boleslavi, kde se loučil s kariérou boleslavský Jiří Bouška. A loučení to bylo vítězné, po první třetině domácí zabrali a i díky hattricku Natova porazili Českou Lípu 7:2.

Nedělní bohatý program začal pražským mezi Bohemians a Chodovem, v němž byli florbalisté z Jižního Města aktivnější, domácím se ale povedlo srovnat a dotáhnout duel do prodloužení, kde přisoudil Chodovu bod navíc Petr Pražák. „Jsme spokojení, že jsme proti Chodovu uhráli bod, přežili jsme velké množství stoprocentních šancí soupeře. Bohužel jsme nebyli vůbec produktivní, na dva góly můžeme takto dobrý tým jen těžko porazit,“ říkal trenér Jedlička, pro Bohemians může být v závěrečném finiši i bod dobrý.

Diametrálně odlišný zápas byl k vidění na Podvinném mlýně, kde se proti sobě postavili dva úplně odlišně postavené celky. Sparta si proti Znojmu otevřela střelnici, z 26 střel se prosadila patnáctkrát a po výhře se bodově dotáhla na první Mladou Boleslav. Pro poslední Znojmo se jednalo už o pátou prohru v řadě, podruhé za sebou inkasovalo dvouciferný počet branek. V koncovce byl za domácí nejlepší Marek Zouzal, jenž čtyři branky sám vstřelil a na dvě nahrával.

Bulldogs nezačali doma proti Vítkovicím špatně, v první třetině šli dokonce dvakrát do vedení, i přesto odcházeli do kabin s nepříznivým výsledkem 3:4. Vítkovičtí hned na začátku druhé části odskočili do dvoubrankového vedení, které Brno ve 45. minutě stáhlo, srovnání už ale ani přes brněnskou snahu nepřišlo. „Po extrémně náročném týdnu a pátečním plese jsem čekal podobný průběh,“ nastínil vítkovický trenér Brus, proč se jeho svěřencům příliš nedařilo, odskočili ale na třetím místě Chodovu o bod.

Pardubicím se v poslední době domácí superligová utkání nedařila, což pokračovalo i nyní proti Tatranu. Ten šel do vedení v 16. minutě po využité přesilovce, rozhodující náskok si vytvořil v prostřední části, kdy vstřelil čtyři branky. Michal Rebro udržel čisté konto a přiblížil se s celými Střešovicemi k play off, aktuálně mají čtyři kola před koncem náskok sedmi bodů na devátou Ostravu.

V poslední době tápe také Liberec, v součtu s finále Poháru prohrál už pošesté v řadě a jeho náskok na pozicích zajišťujících play off se postupně tenčí. Ostrava potvrdila, že se jí proti Liberci daří, ale neměla to vůbec lehké Hned v úvodu jako první inkasovala, na začátku druhé třetiny si už ale vzala vedení na svou stranu a pohlídala si zisk důležitých tří bodů, díky kterým se bodově dotáhla na osmé Bohemians.

I Otrokovice jsou na hranici postupu do vyřazovacích bojů, v důležitém souboji s Královskými Vinohrady předvedly drtivý nástup a po dvaceti minutách vedly 5:2. To se ukázalo jako rozhodující, hosté na začátku třetí třetiny snížili manko na čtyři branky, ale k dalšímu snížení už se nedostali, čímž se jim play off výrazně vzdálilo.