​​​​

BOHEMIANS ROZSTŘÍLELI TATRAN, OSTRAVA POTRÁPILA CHODOV

28. 10. 2019

Vysoké vítězství v devátém kole Superligy florbalu slaví Bohemians a Chodov. Oba týmy vyhrály ve svých zápasech o osm tref a zůstaly v elitní čtveřici soutěže. Z dalších výsledků vyniká hned několik remíz a vrchol utkání v nájezdech.

O osm gólů zvítězili v pražském derby Bohemians, kteří přichystali debakl Tatranu Střešovice. Pěti brankami a jednou asistencí se na vysoké výhře podílel Jakub Buršík, čtyři přesné nahrávky potom zaznamenal Jakub Šárka. „Přišli lidi, přišly góly. Jsem velice rád, že jsme protrhli sérii nekvalitních výkonů. Troufám si říct, že první třetina byla možná naše nejlepší třetina od začátku sezóny,“ hodnotil trenér domácích Martin Forman.

Souboj týmů z dolní poloviny tabulky mezi Královskými Vinohrady a Libercem vyzněl lépe pro domácí hráče. Pražané obrátili z 0:2 na 5:2, a i když pak ještě jednou inkasovali, tři body už neztratili. Utkali se také soupeři ze dvou nejspodnějších míst soutěže, protože na hřiště Hattricku Brno přijeli Sokoli Pardubice. Brňané si nakonec připsali historicky první výhru za tři body v superlize a po výsledku 4:1 poskočili na třináctou pozici.

Jasný rozdíl ve skóre si zajistila Mladá Boleslav doma proti Black Angels. Technologové rozhodli o vítězství čtyřmi góly ve druhé části a podobně pokračovali až do konce duelu. Branku dala i nová posila Středočechů Mikuláš Komárek. „Věděli jsme, že Black Angels budou nebezpeční hlavně v brejkových situacích, což se na sto procent potvrdilo. Jakmile se zápas výsledkově zlomil, měli jsme obrovskou chuť stále útočit a vytvořili jsme si spoustu šancí,“ řekl kouč Boleslavi Petr Novotný.

Ohromné drama nabídla repríza loňského semifinále soutěže. Už v první minutě skóroval venku proti Spartě vítkovický Marek Bräuer. A stav 1:0 pro ostravský tým trval až do posledních osmi minut základní hrací doby. Pražané odpověděli brankou Milana Garčara a za stavu 1:1 se šlo do prodloužení. V něm výsledek souboje střelecky určil Lukáš Ujhelyi a úřadující mistr získal z utkání jediný bod. Sparťané si tak pojistili druhé místo tabulky o čtyři body před Chodovem.

Právě Chodov dovedl zápas proti FBC Ostrava až do nájezdů, které rozhodl ve prospěch domácích Marek Vávra. Ostravanům tak nepomohl ani Jan Daniš svými dvěma góly a stejným počtem asistencí. V prodloužení uspěly Otrokovice v České Lípě, kde dva body Panthers vystřelil Filip Hrabal. Tím se Otrokovice udržely o bod za čtvrtými Vítkovicemi.