{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BOHEMIANS SE JEŠTĚ POKUSÍ O POSTUP, DO BOLESLAVI PŘIJEDE SPARTA

Obrázek ke článku
15. 2. 2019

Základní část Tipsport Superligy čekají už pouhá dvě kola. A právě to pětadvacáté se uskuteční tento víkend. Bohemians zamíří do České Lípy, kde budou bojovat o naději na postup do play-off. Pořadím na horních příčkách pak zamíchají utkání Chodova s Vítkovicemi a Boleslavi se Spartou.

Právě duel Chodov–Vítkovice bude jediným zápasem, který se odehraje v sobotu. Ostravský tým má na svého soupeře náskok jediného bodu a stále může pomýšlet na vítězství v základní části. To ovšem platí i pro Pražany. Minulý vzájemný souboj zvládly lépe Vítkovice, když doma uspěly těsným skóre 4:3. S ohledem na vyřazovací fázi se tak bude hrát o klíčový výsledek.

Stejně důležité měření sil absolvuje Boleslav a Sparta, jimž patří první dvě příčky tabulky. Pokud by tak Technology porazilo Pražany, stane se definitivně vítězem základní části. Středočeši navíc posledně Spartu zdolali 5:1.

Zpět na desátou pozici se chtějí vrátit Královské Vinohrady. Po porážce v televizním utkání s Libercem totiž spadly na jedenácté místo, což už je pásmo play-down. Pražští florbalisté proto potřebují zvítězit nad Pardubicemi, které naopak mohou bodově dorovnat právě SKV. K předposlední příčce se pak pokusí přiblížit Znojmo v duelu s domácími Střešovicemi. Tatran je ale v mnohem lepší formě – ten je průběžně pátý a vyhrál čtyřikrát v řadě.

FBC Ostrava má možnost potvrdit svůj postup do play-off. V dalším zápase se doma utká s Bulldogs Brno na třináctém místě. O vyřazovací fázi se budou snažit devátí Bohemians, přestože už nemají situaci v tabulce zcela pod kontrolou. K tomu, aby zvýšili své šance, musí porazit desátou Českou Lípu. Před Bohemians se proto musí mít na pozoru Panthers Otrokovice, kteří jsou na osmé pozici. Na ně ale čeká papírově silnější Liberec.


Program 25. kola Tipsport Superligy
Sobota 16. února

15.20   FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 1. SC TEMPISH Vítkovice online / video

Neděle 17. února

17.00   TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokol Pardubice online / video

17.00   Tatran Teka Střešovice – TJ Znojmo LAUFEN CZ online / video

17.00   Technology Florbal MB – ACEMA Sparta Praha online / video

17.00   FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Bulldogs Brno online / video

17.00   FBC 4CLEAN Česká Lípa – FbŠ Bohemians online / video

17.00   Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE – FBC Liberec online / video

Tabulka soutěže

Obrázek