{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BOLESLAV NEBO VÍTKOVICE? EXPERTI SE NESHODUJÍ

Obrázek ke článku
9. 4. 2019

Stejně jako v minulé sezoně se budou sériím play-off věnovat velké florbalové osobnosti z řad bývalých reprezentačních hráčů. Martin Richter, legenda Tatranu se 79 starty v reprezentaci, a Aleš Jakůbek, legenda Bulldogs se 117 starty v reprezentaci. Oba florbaloví experti ČT sport se na výsledku Superfinále 2019 neshodují. Richter favorizuje Boleslav, Jakůbek naopak Vítkovice.

Své vlastní tipy můžete proměnit ve VIP vstupenky na Champions Cup v Holba Fantasy Play-Off 2019!

Technology Florbal MB – 1. SC TEMPISH Vítkovice
Tip Martina Richtera: Mladá Boleslav

„Superfinále si oba dva týmy zopakují naprosto zaslouženě. Je obdivuhodné, jak zvládly papírově těžké semifinálové série. Konečný stav obou sérií je pro Spartu i Chodov moc krutý, ale není náhoda, že i v závěrech vyrovnaných utkání překlopili favorité zápasy na svou stranu. U obou postupujících týmů bych vyzdvihnul především stabilní soustředěný výkon bez výrazných chyb v klíčových momentech zápasů. Oproti tomu Chodov i Sparta mohou litovat několika zásadních chyb, které jim vzaly slibně rozehrané zápasy.

Mladá Boleslav na mě letos v play-off působí jako správný úřadující mistr. Je vidět, že premiérový titul pozitivně ovlivnil psychiku hráčů a je to vidět především na ofenzivě. V předchozích letech i první pětka Boleslavi měla zápasy, kdy měla do stažené obrany veliké problémy, letos jsou trpělivější, kvalitnější a ani jeden ze soupeřů je zatím nedokázal zastavit.

Je potřeba ještě zmínit, že Boleslavi chybí několik zraněných hráčů včetně klíčových Jelínka a Novotného, přesto to na jejich výkonech není příliš znát.

Velmi zajímavé Superfinále zažije Martin Tokoš, který si loni užíval podpory domácího publika v Ostravě a důležitým gólem málem pomohl Vítkovicím k titulu. Letos bude na opačné straně hřiště, a opět může být klíčovým mužem, přestože není vidět tolik, jako dřív.

Vítkovice opět ukazují, že jsou tým pro play-off. V základní části měly tradičně výpadky, zápasy se slabším soustředěním, špatnou koncovkou. Ale v play-off opět tým šlape a kromě herní kvality předčil Spartu i nadšením a nasazením, kterým Sparta vyčnívala v loňském play-off. Přestože má Boleslav velmi nabitý kádr, Vítkovice myslím mají aktuálně více hráčů v top formě. Jejich šance by tak mohla být především v udržení vyrovnaného výsledku proti pětce v čele s Natovem a Curneym a přehrání zbývajících pětek. Do reprezentační formy se opět dostal Adam Delong, mnoho klíčových branek zařídil ofenzivní Jakub Hubálek. Nejen na ně si bude muset dát Mladá Boleslav pozor.

V neposlední řadě bych zmínil roli obou brankářů - není náhoda, že se oba setkali na mistrovství světa a opět se setkávají v Superfinále. I v letošním play-off Souček i Bauer předčili své protivníky a na jejiich skvělém výkonu budou výrazně záviset šance obou týmů.

Minulý rok jsem velmi těžce hledal favorita superfinále. Letos zariskuju, můj tip je, že Mladá Boleslav obhájí titul a vyhraje o 3 góly (jeden z toho bude do prázdné branky). A první buly vyhrají Vítkovice :)“

Tip Aleše Jakůbka: Vítkovice

„Tato dvojice týmů byla mými favority již na začátku play-off, i když jsem očekával, že jejich cesty do Superfinále budou o poznání trnitější. Hlavně od semifinálových sérií jsem si sliboval daleko větší drama a napětí a byť tomu v některých zápasech nebylo daleko, jsou konečné výsledky 4-0 bez prostoru k polemikám a poukazují na sílu obou týmů.

I tyto rychlé konce však mají svá pozitiva, oba týmy mohou dostatečně zregenerovat a doléčit šrámy a připravit tak pro všechny fanoušky v hale a u televizních obrazovek opravdu to nejlepší, co mohou nabídnout. A fakt, že se bude jednat o reprízu loňského superfinále, dodá zápasu ještě větší náboj.

Ani jeden tým nepřijde s ničím převratným po taktické stránce, budou se držet toho, co je do finále přivedlo. Stejně jako loni tak budeme svědky velmi vyrovnaného duelu, kdy bude každý tým chvíli tahat za delší konec provazu. I přes obrovskou reprezentační kvalitu v obou brankovištích věřím, že nebudeme svědky fotbalového výsledku a minimálně deset gólů v součtu uvidíme. Nejvíce by zápasu slušelo prodloužení či nájezdy, ať to superfinále stojí za to a nabídne po florbalové stránce maximum možného.

Osobně bych si tipl na zdařilou odvetu ze strany Vítkovic a tedy jejich výhru po prodloužení či nájezdech. Také si myslím, že možným hrdinou celého zápasu by se mohl stát někdo zcela jiný, než ostřílení borci. Zápasy typu superfinále jsou k tomu jako stvořené.“

Tabulka soutěže

Obrázek