{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BRNO V PRVNÍM KOLE PLAY-DOWN VYZVE PARDUBICE

Obrázek ke článku
6. 3. 2019

Boj o nejcennější superligovou trofej je v plném proudu, do akce se nyní zapojí také hůře umístěné celky, které si v letošní sezoně nedokázaly vybojovat pozici v nejlepší osmičce. Jednu z dvojic play-down tvoří Brno s Pardubicemi. Obě strany si chtějí superligovou příslušnost udržet, avšak z této série se to podaří pouze jednomu.

Brňané se na začátku sezony trápili a usadili se na spodních příčkách superligové tabulky. Pak ale nadešlo zlepšení jak herní, tak bodové. „Teprve po sedmém kole jsme zjistili, kdo z hráčů má na superligové tempo a jaký herní systém jim bude vyhovovat,“ objasňuje krizi z počátku sezony Rostislav Kohút. Jihomoravané od samotné přípravy pracovali s širokým kádrem, který prošel kompletní obměnou. „V novém roce k nám už soupeři přistoupili s mnohem větším respektem,“ dodává hlavní trenér Bulldogs.

Pardubice s Brnem v základní části dvakrát prohrály, ale oba trenéři tuto bilanci neberou v potaz. „Play-down je úplně jiná soutěž a nebudeme žít z výsledků základní části,“ zní z jihomoravské metropole. „Uvědomujeme si, že jsme s buldoky prohráli, ale v tuto chvíli se jede od nuly. Víme, jak se připravit a věřím, že to prodáme i na hřišti. Bude to náročné na psychiku hráčů. Do série s Brnem jdeme s odhodláním a pokorou, ale také s dávkou pracovitosti a nasazení,“ dodává Ladislav Štancl.

Pardubický Sokol nastřádal oproti minulé sezoně pouhých dvacet bodů. „Příčin bude asi víc. V Superlize jsme nedokázali podávat stabilně vyrovnané výkony. Střídali jsme dobré pasáže s těmi horšími, a pokud tým neudělá nějakou delší bodovou šňůru, v konečném součtu se to vždy projeví.“ Na východě Čech se přitom slavil zisk trofeje pro vítěze Poháru České pojišťovny: „Šlo vždy o jeden zápas, a čím víc se blížilo finále, tím byla motivace na konkrétní střetnutí větší,“ vysvětluje hlava pardubické střídačky.

V obou táborech mají pro následující týdny zcela jasno. Za každou cenu chtějí udržet svou účast v Tipsport Superlize pro nadcházející ročník. Jak se série vyvine? Florbaloví nadšenci se mohou těšit na dávku kvalitního florbalu!

Tabulka soutěže

Obrázek