{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BULLDOGS MĚNÍ TRENÉRA. TÝM PŮJDE HERNĚ NAHORU, VĚŘÍ VEDENÍ KLUBU

Obrázek ke článku
29. 10. 2017

Florbalisté Bulldogs Brno procházejí výsledkovou krizí. V letošní sezóně Tipsport Superligy zatím vyhráli pouze jediné utkání za tři body a propadli se až na dvanácté místo tabulky. Potřebný impuls by tak měla přinést změna trenéra. Jana Kadlece v minulých dnech nahradil staronový kouč Brňanů Filip Vítek.

Na lavičce jihomoravského mužstva Vítek naposledy působil v ročníku 2011/12, kdy Bulldogs nezvládli čtvrtfinále proti Vítkovicím. Trenér Brna má zároveň bronz z mistrovství světa 2010 a u národního výběru pokračoval až do neúspěšného světového šampionátu 2012 (7. místo). „Jednání proběhlo velice rychle. V podstatě jsme se během 24 hodin dohodli, včetně seznámení s týmem,“ sdělil Vítek.

Přestože nový kouč již dříve Bulldogs trénoval, kádr se za poslední roky výrazně obměnil. „Z dřívějších hráčů jsme se nyní opět setkali jen s Petrem Kadlecem a Luďkem Ondráčkem,“ vyjmenoval dvě opory brněnské sestavy. Ani to ale nepovažuje za problém a chce družstvu pomoci k co nejlepším výkonům.

Vítek už má za sebou i zápasovou premiéru v Poháru České pojišťovny. Bulldogs zvítězili 12:3 na půdě divizního Spartaku Hluk. „Kromě tohoto utkání máme za sebou pouze jeden trénink. Naši situaci si vyhodnotíme po pondělním zápase superligy s Ústím nad Labem,“ popsal své následující kroky.

Na lavičce Brna dosud udílel pokyny Jan Kadlec. Důvod ukončení spolupráce vysvětlil sportovní manažer hlavního celku a člen VV Ondřej Pavlica: „Po relativně úspěšném začátku sezóny (Czech Open a úvodní dvě ligová kola) se Bulldogs dostali do situace, z níž se nám po neuspokojivě odehraných zápasech nedařilo společně s realizačním týmem najít východisko.“

Sezóny pod Kadlecem patřily k nejlepším v historii

Ani přes veškerou snahu klubového vedení žádný výsledkový či herní posun nenastal. „Takto jsme se dohodli a já teď držím palce novým trenérům a celému mužstvu,“ reagoval na změnu Kadlec. Právě s jeho přispěním Brňané dvakrát postoupili do semifinále nejvyšší soutěže. „Sám sebe určitě nebudu a nechci hodnotit, ale pro mě osobně to byla velká radost,“ uznal.

Pavlica dodává, že si Kadlec zaslouží za svůj přínos obrovské poděkování: „Ročníky Bulldogs pod jeho vedením lze označit jako jedny z nejúspěšnějších v historii. Je třeba také připomenout, že Honza byl jmenováním na pozici hlavního trenéra ‚hozen do vody‘ bez větších zkušeností.“ Kadlec nyní požádal oddíl o pár týdnů odpočinku, po nichž budou obě strany řešit další vzájemné fungování v klubu.

Trenérskou pozici přebírá Vítek, protože patří k výrazným osobnostem Bulldogs, ale zároveň má odstup od aktuální situace týmu. Z jeho pojetí práce Pavlica vystihuje aktivní komunikaci s hráči jak v rámci přípravy, tak při koučingu během utkání. „Věříme, že ve spolupráci s Davidem Kyzlinkem, jehož si žádal ponechat jako asistenta, půjde celek výkonnostně i herně nahoru,“ dodal.


foto: www.bulldogs.cz

Tabulka soutěže

Obrázek