{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek

​​

BULLDOGS SE PŘIBLÍŽILI ÚSPĚCHU VE DRUHÉM KOLE PLAY-DOWN

Obrázek ke článku
7. 4. 2019

Brňané zvládli obě utkání na půdě Znojma. V sérii druhého kola play-down tak vedou už 3–1 na zápasy a přiblížili se baráži o Tipsport Superligu. Znojmo se naopak pokusí odvrátit hrozbu přímého sestupu do první ligy mužů.

4 : 5
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
3:10:21:2 -:-
Branky: 1. Pavel Palát, 10. Martin Ďuriška, 16. Josef Žižka, 56. Petr Sláma - 12. Petr Koláčný, 28. Lukáš Mráz, 38. Antti Jaakkonen, 47. Jakub Marek, 53. Jan Vojtíšek


Hosté vstupovali do čtvrtého duelu série v lepší pozici, protože v sobotu uspěli výsledkem 7:6. Florbalisté Znojma se však nenechali zaskočit a sami se ujali vedení 2:0 po trefách Pavla Paláta s Martinem Ďuriškou. Ani gól Petra Koláčného nakonec rozdíl nesnížil nadlouho – Znojmo opět odskočilo a šlo do druhého dějství s náskokem 3:1.

Na nejtěsnější manko se hosté opět dotáhli v prostřední části hry. Druhou branku Bulldogs zaznamenal Lukáš Mráz, čímž napravil předtím neproměněné trestné střílení. V závěru druhé dvacetiminutovky pak došlo i na vyrovnání, které zajistil Antti Jaakkonen a o výsledku měla rozhodnout poslední fáze zápasu.

V ní se dařilo o něco lépe Brnu, jež si vytvořilo dostatečný odstup a závěr utkání úspěšně ubránilo. Konečné skóre 5:4 pro hosty tak znamená, že Bulldogs zvítězili potřetí v sérii a získali mečbol. Ten budou moci využít už v úterý 9. dubna od 20 hodin, kdy přivítají Znojmo na domácím hřišti MSH Vodova.

Vítěze druhého kola play-down čeká baráž o udržení v Tipsport Superlize proti Hattricku Brno. Ten v sobotu nestačil na Black Angels, kteří proto postoupili do nejvyšší soutěže a nahradí poraženého ze superligového play-down.

Tabulka soutěže
Obrázek