{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BYL TO RYCHLÝ NÁVRAT KE ŠKOLNÍM DNŮM, ŘÍKÁ GARČAR O POŘADU UČÍTELKA

Obrázek ke článku
7. 4. 2020

Zpestření v době karantény si vyzkoušel kapitán Sparty Milan Garčar. V pondělí cvičil s dětmi jako zástupce florbalu v pořadu České televize UčíTelka. Co si na netradiční akci nejvíce užil a jak se na ni připravoval?

Milan Garčar vyzdvihl široký televizní tým, který se o program staral. „Není úplně snadné uvést pořad v realitu, tak to prostě funguje. Nemůžu ale říct, že by mě početnější zázemí vyloženě překvapilo, protože jsem nějakou dobu skriptoval pod Robertem Zárubou,“ prozradil Garčar. Dále si pochvaloval prostředí, kde se natáčelo. „Líbily se mi prostory s reflektory, reproduktory a kamerami,“ podotkl.

Pro tahouna pražské Sparty rozhodně bylo účinkování v UčíTelce velké zpestření. „Navíc zrovna teď, kdy opravdu není co dělat a neděje se nic zajímavého. Je to zážitek, který vybočuje z karanténní šedi,“ potěšilo Garčara. Proto je velmi vděčný, že se do pořadu zapojil. „Jsem rád, že jsme reprezentovali florbal v televizi. Mohl se tak dostat k dětem, které s ním třeba ještě nemají žádnou zkušenost,“ usoudil.

V programu cvičil Garčar společně se školáky ze třetích a pátých tříd. „Jsem zvyklý s těmito dětmi pracovat. Ze zkušenosti vím, že mají spoustu energie a jsou vděčné za jakoukoliv sportovní aktivitu,“ řekl zkušený florbalista. Právě věk mezi devíti a jedenácti lety označil jako ideální ke sportu. „V jakékoliv disciplíně najdou něco pozitivního a užijí si ji. Starší dětí už jsou vybíravější a může to být komplikovanější,“ uznal Garčar. Zároveň ocenil, že se děti nestyděly komunikovat a povídaly si i o běžných věcech mimo florbal.

Garčar šel do televize dobře připravený. Pracuje totiž jako tělocvikář, a navíc si cviky zkoušel doma se svými dětmi. „Chtěl jsem, aby cvičení smysluplně navazovala a abych nemusel nic lovit v paměti,“ popisoval autor dvaceti bodů v uplynulé sezóně superligy. Při vysílání jej proto nic nepřekvapilo. „Ve studiu je nutno věnovat se pouze dětem a neodvádět pozornost pryč. Byl to rychlý návrat k normálním školním dnům,“ přiblížil Garčar.

Kapitán Sparty se tak dostal i k tomu, jak zvládá domácí karanténu se třemi dětmi. „Náš poslední přírůstek je teprve osmiměsíční miminko. To je andělíček, který dělá jenom radost. U starších holčiček to je horší, protože jak nedostávají potřebnou porci pohybu, divočí a mají spoustu energie,“ vysvětlil Garčar. Situace je náročná tím, že se nedá chodit na dětská hřiště ani do kroužků.

„Nejsem na to upřímně zvyklý. Jak se vracím po tréninku a po práci domů, jsme si vzájemně trošku vzácnější a mnohdy odpadají stresové momenty. Teď, jak jsme spolu od rána do večera, bývá i častejší napomínání,“ připustil Garčar. Samozřejmě ale nechybí spousta aktivit, u kterých se dohromady baví. „Říkám si, že výhledově budu za takto strávený čas opravdu vděčný. Je dárek být s dětmi a užít si jejich vyrůstání, abych si neříkal, že mi něco uteklo mezi prsty,“ vystihl na závěr Garčar.

Tabulka soutěže

Obrázek