​​​​​​​

ČESKÁ LÍPA SENZAČNĚ OBRALA CHODOV O DVA BODY

10. 1. 2019

Předehrávka devatenáctého kola Tipsport Superligy mužů měla velice zajímavý průběh. Po první dvacetiminutovce se zdálo, že Chodov má utkání ve svých rukách, jenže poté přišlo menší podcenění, kterého Česká Lípa využila a odskočila do dvoubrankového trháku. Utkání však nakonec dospělo až do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí. Česká Lípa tak senzačně poráží Chodov 8:7 po nájezdech.

První třetina utkání přitom probíhala podle papírových předpokladů. Skóre zápasu otevřel už ve třetí minutě hostující Marek Vávra a o necelé čtyři minuty později už Česká Lípa prohrávala dokonce o tři branky. V závěru úvodní dvacetiminutovky sice domácí snížili zásluhou Dominika Jansy, jenže Chodov stihl ještě do konce první třetiny odskočit zpět do třígólového trháku. Druhou branku v utkání si připsal Marek Vávra.

Ve druhé třetině se ale ve sportovní hale v České Lípě začaly dít zajímavé věci. Domácí v rozmezí necelých čtrnácti minut vstřelili čtyři branky, čímž otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Zaskočený Chodov se v prostřední pasáži zápasu nezmohl na ani jeden gól a po čtyřiceti minutách tak Česká Lípa hodně překvapivě vedla 5:4. Největší zásluhu na obratu měl Dominik Jansa, který byl hned u tří branek svého týmu.

Do poslední třetiny zápasu měli lepší vstup domácí, kteří už po minutě a půl odskočili poprvé v utkání do dvoubrankového vedení. Necelých deset minut před koncem se však o snížení postaral Mikuláš Krbec. Chodov poté využil nabídnutou přesilovou hru a bylo opět vyrovnáno. Na pořádné drama však založil Petr Novotný, který v 59. minutě poslal Českou Lípu opět do vedení. Netrvalo to však příliš dlouho a z hole Martina Pražana přišlo vyrovnání na konečných 7:7.

Do prodloužení šla Česká Lípa s jedním mužem navíc, neboť hosté byli ještě minutu a půl v oslabení. Domácí však početní výhodu nevyužili a Chodov poté sáhl ke klasické hře bez gólmana. Ani pětiminutové prodloužení však o vítězi nerozhodlo a na řadu tak musely přijít nájezdy. Chodov na trestná střílení vytasil Jana Baráka, který však svůj tým příliš nepodržel. Domácí proměnili všechny nájezdy a po zásluze tak berou ze zápasu proti Chodovu dva body.