CHODOV KLOPÝTL S VINOHRADY, BOLESLAV ZVLÁDLA ŠLÁGR PROTI SPARTĚ

16. 2. 2020

Nedělní 24. kolo superligy přineslo překvapivý výsledek. Královské Vinohrady bodovaly na Chodově, kde zvítězily 8:7 po prodloužení. Zápas ze špičky tabulky mezi Boleslaví a Spartou dopadl 9:4 ve prospěch Středočechů, na spodních příčkách potom uspěli Black Angels nad Hattrickem Brno.

Chodov vedl nad Vinohrady už 5:1, jenže ve třetí třetině se skóre začalo obracet. Florbalisté SKV vyrovnali čtrnáct sekund před koncem dějství a Petr Hartman následně rozhodl v prodloužení. Díky tomuto úspěchu si Vinohradští udrželi jednobodový náskok na devátý Liberec. Severočeši zůstávají na dostřel play-off po vysoké výhře 10:3 nad posledními Pardubicemi.

Šlágr kola Boleslav–Sparta dopadl zdárně pro domácí tým. Technology si po celou dobu držel dostatečný odstup ve skóre a celkově dosáhl na výsledek 9:4. „Sparta byla hodně agresivní a předvedla výborný výkon. Jsem rád za přístup, který jsme k utkání měli,“ podotkl trenér Středočechů Petra Novotného.

Druhá pozice patří Vítkovicím, které zvládly zápas klasických soupeřů proti Tatranu Střešovice. Na vítkovickém vítězství 7:4 se podílel třemi asistencemi Adam Delong, dva góly dali Josef Rýpar a Marek Bräuer. „Pozitivní je, že i přes hodně nepřesností jsme morálem urvali výhru. Před play-off dobrý signál,“ uvedl kouč Pavel Brus.

Nejlepší pětici tabulky uzavírají Bohemians, jimž výsledkově vyšel duel v České Lípě. Ze severu Čech si Pražané odvezli vítězství 9:4, ke kterému jim pomohl bilancí 2+1 Matyáš Krebner. Ve spodní části soutěže potom poměřili síly nováčci Black Angels a Hattrick Brno, kdy poslední dějství zvládli lépe domácí hráči a uspěli 6:3. Poskočili tak na jedenácté místo, přičemž Hattrick zůstal třináctý.