​​​​

CHODOV PORAZIL VE ŠLÁGRU KOLA BOLESLAV, PO DVOU PROHRÁCH USPĚLY VÍTKOVICE

3. 11. 2019

Dva zápasy během jediného týdne odehrály superligové týmy. V desátém kole soutěže přetlačil Chodov lídra tabulky z Mladé Boleslavi, nepříznivou bilanci přerušily Vítkovice a čtrnáct gólů nasázeli Bohemians Pardubicím. Vůbec poprvé v ročníku potom prohrála Sparta Praha, když nestačila na Českou Lípu.

Vítkovice vstupovaly do domácího zápasu proti Královským Vinohradům s nelichotivou bilancí dvou proher v řadě. V čase 14:00 je z přesilovky poslal do vedení Lukáš Hájek, který se nakonec stal klíčovým mužem duelu. Pražané v druhé části během minuty překlopili vedení na svou stranu, po srovnání z 33. minuty šli opět do vedení ve 45. minutě. Vše nakonec rozsekl Lukáš Hájek, ten během minuty deset minut před koncem zkompletoval hattrick a domácí už vedení uhájili.

Sparta šla sice v České Lípě na začátku utkání dvakrát do vedení, domácí na konci třetiny podruhé srovnali a ve druhé třetině už přebrali otěže zápasu. Do 44. minuty si postupně vypracovali čtyřbrankový náskok, ten sice Sparta dvěma slepenými góly stáhla, na rozdíl jediné branky se ale nedostala a musela skousnout první porážku v letošní sezoně.

V televizním zápase, který v neděli vysílala stanice ČT Sport, zvítězili florbalisté Chodova nad Mladou Boleslavi. Pražané vedli ve 34. minutě už 4:0, ale Technology jim situaci ještě hodně zkomplikovali. Snížili totiž na rozdíl jediného gólu a do posledních chvilek bojovali o remízu. Chodov však náskok udržel a pojistil si třetí místo tabulky. „Nám určitě pomohl vývoj skóre, který nás úplně nenutil otevírat zadní vrátka. Měli jsme skvělou energii, hlavně díky ní jsme to nakonec zvládli,“ sdělil trenér domácích David Podhráský.

Čtrnáct branek nastříleli Bohemians na hřišti Pardubic. Východočeši přitom vedli v první třetině 4:0 a měli utkání skvěle rozjeté. Klokani ale postupně upravili na 5:4 ve svůj prospěch a během třetího dějství zvýšili na finálních 14:8. Pěti body se prezentoval pardubický Přemek Pakosta (3+2) a pražský Matyáš Krebner (2+3). Čtyři trefy si připsali za hosty Daniel Cabejšek a Jakub Šárka.

Z těsného boje mezi Black Angels a Otrokovicemi vyšli lépe moravští hráči. K úspěchu jim pomohlo hlavně pět gólů ve druhé části zápasu. Black Angels sice doháněli manko v poslední třetině a dostali se na rozdíl 5:6, jenže více už nestihli. Panthers tak zůstali na páté příčce, zatímco Pražané ztrácí tři body na hranici play-off.

Právě nejlepší osmičku uzavírají Střešovice díky výhře nad Ostravou. Svěřenci trenéra Tomáše Svačinky přišli o vedení 1:0, když Tatran pětkrát skóroval v prostředním dějství. Ostravané se potom už nepřiblížili na méně než dvě branky a podlehli hostům 4:7. „Dneska hrozně důležité vítězství. Co je však ještě důležitější, je naše předvedená hra. Obrovské nasazení, prolomení střelecké smůly a týmovost,“ zhodnotil kouč Střešovic Jakub Menhart.