​​​​

CHODOV PORAZIL VINOHRADY. 14. KOLO POKRAČUJE O VÍKENDU

29. 11. 2019

Superliga florbalu má za sebou páteční úvodní utkání 14. kola. Vinohrady nedokázaly vzdorovat silnému Chodovu, který jednoznačně zvítězil. V sobotu a v neděli kolo pokračuje dalšími čtyřmi duely, další zápas bude odehrán v pondělí, poslední pak o týden později.

2 : 10
1:41:40:2 -:-
Branky: 1. Lukáš Gregor, 28. Petr Hartman - 1. Daniel Maxa, 2. Jiří Koutný, 8. Dan Kašovský, 11. Tom Ondrušek, 25. Jiří Koutný, 29. Martin Skřivánek, 39. Tom Ondrušek, 40. Ondřej Mikeš, 47. Ondřej Mikeš, 55. Tom Ondrušek

Chodov položil základ svému dominantnímu vítězství již v první třetině. Na branku Daniela Maxy z úvodní minuty utkání sice dokázal o pětadvacet sekund později reagovat Lukáš Gregor, poté se však spustil gólostroj týmu z Jižního Města. V jedenácté minutě vedl Chodov 4:1 a své vedení kontinuálně navyšoval až na konečných 10:2. Výrazně svému celku k vítězství znovu přispěl Tom Ondrušek, který zaznamenal hattrick.

14. kolo pokračuje o víkendu

Na souboj Chodova s Vinohrady naváže sobotní pikantní televizní duel mezi domácí Spartou a hosty z Mladé Boleslavi. Bude se jednat o souboj vedoucího týmu s třetím týmem tabulky. Zápas se dá i vzhledem k televiznímu přenosu označit za jasný šlágr kola.

V neděli povstane z popela někdejší tradiční finálový souboj dvou nejúspěšnějších českých týmů historie mezi Tatranem a Vítkovicemi. Tatran bude hrát o posílení své pozice v elitní osmičce pro play-off, Vítkovice o totéž v rámci elitní čtyřky.

Česká Lípa se bude snažit posunout zpět mezi nejlepších osm týmů na půdě pražských Bohemians, o totéž se pokusí Ostrava, která hraje v Otrokovicích. Oba týmy to se svou snahou budou mít velice těžké.

Bitva nováčků mezi brněnským Hattrickem a Black Angels je na programu v rámci pondělní televizní dohrávky před kamerami České televize. 14. kolo uzavře School match mezi domácími Pardubicemi a Libercem, který se odehraje 10. prosince.