{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

CHODOV SI OPĚT KOLEDOVAL, VEDENÍ NAD SPARTOU ALE UHÁJIL

Obrázek ke článku
4. 9. 2017

První televizní zápas jako reklama na florbal. Třináct branek, drama až do konce s vítězným závěrem pro Chodov. Ten vedl už 5:0, ale ani luxusní náskok mu málem nestačil. Sparťané nasadili ke stíhací jízdě, kterou ovšem nedokázali dotáhnout do konce. Obhájce mistrovského titulu zvítězil 7:6 a zažil úspěšnou premiéru na domácím hřišti v novém ročníku Tipsport Superligy.

7 : 6
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
3:02:32:3 -:-
Branky: 6. Ondřej Mikeš, 17. Tom Ondrušek, 19. Ondřej Mikeš, 25. Marek Vávra, 28. Martin Koutný, 44. Michal Strnad, 45. Tom Ondrušek - 29. Robert Košir, 30. Jan Marvánek, 36. Ondřej Svatoš, 41. Marek Koščo, 44. Robert Košir, 49. Jan Krejča

Znovu se nevyvarovali výpadku ve hře. Oproti zápasu v Brně, ale tentokrát Chodov málem prohospodařil celou druhou polovinu ze Spartou. V době, kdy došlo na straně obhájce titulu k hernímu poklesu, vedl již 5:0. Místo klidné koncovky tak přišlo nečekané drama a Sparta se vehementně hnala za případným bodovým ziskem. „Určitě došlo k uspokojení. Přestali jsme hrát na sto procent, což by se nemělo vstávat. Poté už jsme se nedostali nazpátek,“ přiznal po zápase nejlepší hráč na straně Chodova Ondřej Mikeš. „Ty dva zápasy pro nás dopadly ještě dobře,“ dodal s úlevou vzápětí.

Sparťané se pokusili ještě o zázrak a díky dvěma vstřeleným brankám se ještě dostali do zápasu. Třikrát se dostali na rozdíl jednoho gólu. Kýženou vyrovnávací branku ale vstřelit nedokázali. „Nechat si Chodov odskočit na 5:0 se těžko dohání a my jsme to skoro dokázali, ale máme nula bodů. Musíme jet dál,“ konstatoval se vztyčenou hlavou Jan Marvánek, který si i přes prohru pochvaloval bravurní druhou polovinu zápasu ze strany jeho týmu. „Chodov trochu polevil, ale dostali jsme konečně do hlav, že musíme určovat tempo zápasu, což byl základ téměř povedeného obratu,“ komentoval zlepšenou hru Sparty Marvánek.

A Sparty pochválil i trenér Chodova David Podhráský, jenž si plnohodnotného bodového zisku nad pražským rivalem hodně cenil. „Pokud bude Sparta hrát jako od 25. minuty proti každému, tak tyhle body ještě naberou na hodnotě,“ nebál se říci chodovský kouč. Obhájce mistrovského titulu táhli za vítězstvím především Marek Vávra (1+3) a Ondřej Mikeš (2+1).

Hvězdná posila se vůbec poprvé od návratu ze zahraničí ukázala domácím fanouškům a hned se blýskla třemi body za dva góly a jednu asistenci. Návrat na domácí hřiště si náramně užívá. „Těšil jsem se zpět po všech stránkách. Švédsko byla dobrá zkušenost, ale člověk tam řešil pouze florbal. Tady si užívám ostatní věci okolo,“ řekl Mikeš. Ten by měl spolu s Tomem Ondruškem táhnout Chodov v této sezóně a nahradit tak velmi produktivní duo z loňska Patrika Dóžu s Milošem Tylem. „Tíha odpovědnosti na nás je. Body se čekají a nemáme s tím problém,“ komentoval svou pozici.

Tabulka soutěže
Obrázek