CHODOV USPĚL S NÁMITKOU, VÁVRA MŮŽE V PONDĚLÍ HRÁT

5. 4. 2021

Marek Vávra (Chodov) může v pondělí po zrušení jednozápasového trestu nastoupit k pátému čtvrtfinálovému duelu proti Bohemians. Řídicí orgán Livesport Superligy uznal, že chodovský útočník obdržel ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play-off ČK2 za předčasné opuštění trestné lavice neprávem.

Chodov tak uspěl se svou námitkou, kterou vznesl k vedení Livesport Superligy. „Řídicí orgán soutěže přihlédl k tomu, že nastalá situace nebyla rozhodčími v utkání posouzena v souladu s pravidly florbalu. Přestupek, k němuž ve výše uvedeném utkání ze strany hráče Marka Vávry došlo, byl spáchán v přerušené hře a měl za něj být udělen pouze trest vyloučení na dvě minuty,“ stojí v oficiálním stanovisku.

Vávra dostal přímo v zápase trest na pět minut plus do konce utkání. Chodov oslabení přežil bez inkasované branky a i bez svého produktivního lídra dokráčel k výhře 5:4, jež znamená vedení 3:1 v sérii a mečbol, který dostane možnost zužitkovat už v pondělí od 17:00. Utkání bude vysílat v přímém přenostu stanice ČT sport.