CHODOV VRÁTIL TATRANU MINULOU PORÁŽKU, BOLESLAV JE OPĚT DRUHÁ

18. 11. 2018

Šest zápasů nejvyšší soutěže. Tak vypadal nedělní program 14. kola Tipsport Superligy, v němž Chodov slavil výhru v derby nad Tatranem. Technology a Sparta nastoupily k prvnímu ligovému zápasu po dvou týdnech a vedly si vítězně.

Florbalisté Sparty nenechali Liberec dát více než dvě branky. Aktuální lídr tabulky opanoval první třetinu 4:0 a mířil za klidným vítězstvím. Přestože se ve druhé půlce hry Severočeši výkonnostně zlepšili, manko ve skóre už bylo příliš vysoké. Sparťané tak opět odskočili a potvrdili náskok na čele. Mezi dvougólové střelce se zařadili Lukáš Ujhelyi a Milan Garčar. Pro sparťany jde o 12. výhru za sebou.

Mladá Boleslav navázala na minulý vzájemný zápas s Pardubicemi. Také podruhé v sezóně přišel Sokol o všechny body, když Technology zvítězilo o devět tref 13:4. Čtyři góly nastřílel Jan Natov, třikrát se pak prosadil Martin Tokoš a stal se zároveň hvězdou duelu. Díky tomuto vítězství Středočeši opět poskočili na druhé místo.

Až k prodloužení dospěla hned dvě utkání tohoto kola. Bulldogs Brno podlehli Královským Vinohradům po brance, na kterou Pražanům stačilo pouhých osm sekund přidaného času. Bonusový bod si vybojovali i Panthers nad Bohemians. Ještě dvacet vteřin před koncem třetí třetiny přitom Otrokovice prohrávaly 2:3. Jak u vyrovnání, tak u rozdílové trefy asistoval Lukáš Petřík a jeho tým se bodově dotáhl na play-off.

Odvetu za předchozí porážku zvládl Chodov proti Střešovicím. Hráči Tatranu ztratili ve druhém dějství vedení o gól a hra se postupně překlopila na stranu soupeře. Tým z Jižního Města triumfoval 7:3, k čemuž pomohl především Tom Ondrušek (3+1). Chodov se proto dostává na třetí pozici a přeskakuje Vítkovice. Aktuálně však má odehráno o zápas více než ony.

Znojmo ukončilo sérii tří proher v řadě. Na hřišti České Lípy sice hosté inkasovali v první části tři branky, jenže ani to jim nezabránilo v obratu. V úvodu poslední fáze bylo vyrovnáno a obě mužstva se nadále přetahovala o náskok. Ten definitivně získal pro Znojmo Martin Pánek a jeho tým uspěl 9:8. „Důležité vítězství zejména pro naši psychiku a chuť do dalšího tréninkového procesu,“ je si vědom trenér Jihomoravanů Jan Šťastník.