{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


CHODOV VYBĚHNE DO ČTVRTFINÁLE PROTI OSTRAVĚ

Obrázek ke článku
28. 2. 2019

Poslední dny do startu čtvrtfinálových sérii play-off se nemilosrdně krátí. Týmy ladí poslední detaily a nabírají sílu do další fáze sezony. Třetím týmem, jenž si zvolil svého protivníka, byl Chodov. Hráči z Jižního Města se museli rozhodnout mezi Střešovicemi a Ostravou. Nakonec zvolili delší typ výjezdu a utkají se právě s FBC.

Vzájemná bilance z letošního ročníku Tipsport Superligy hovoří jasně. Chodov si ve dvou utkáních proti Ostravanům připsal plný počet bodů, a tak nejspíše i tento fakt přispěl právě k volbě družiny Karla Ševčíka. „Byla to volba hráčů, kterou jsme jako realizační tým posvětili. Kdybychom základní část vyhráli, tak bychom asi volili jinak. Nicméně to jsou jen kdyby a ze třetí pozice jsme už moc na výběr neměli,“ přibližuje volbu čtvrtfinálového soka David Podhráský.

„Čekám tuhé bitvy. Ostrava v posledních zápasech hodně zpevnila obranu a právě ta ji dostala do play-off. Nečekám, že by na tom cokoliv měnili, ale Karel Ševčík určitě zase něco vymyslí. Naším cílem je jednoznačně postup do semifinále, ale musíme jít krůček po krůčku, protože nějaká přezíravost by se nám mohla těžce vymstít,“ plyne z úst Davida Podhráského, který od série neočekává žádné velké přestřelky či vysoké rozdíly ve skóre. Chodov do posledního kola základní části hrál o nejvyšší příčky, avšak na zisk Prezidentského poháru to nestačilo. „Ačkoliv se nám dařilo získat body proti nejlepším týmům, se soupeři mimo TOP4 jsme ztratili poměrně dost,“ zakončuje lodivod chodovské střídačky.

Karel Ševčík: „Chceme být černým koněm play-off!“

Z kabiny ostravského FBC zní pokyny zcela jasně. „Budeme určitě nepříjemní. Chceme vyhrát a nic jiného nás nezajímá. Je potřeba pokora, ale i drzost a odhodlání,“ má jasno trenér FBC. Ten volbu Chodova očekával a čtvrtfinálového rivala si pochvaluje. „Je to pro nás nejlepší možný soupeř. Herně nám vyhovuje.“ Ostravané se na play-off těší. Základní část zakončili na šestém místě a od začátku ledna získali devatenáct ze sedmadvaceti možných bodů, tudíž nevidí důvod, aby se nepokusili přidat další vítězství.

„Budeme pokračovat v trendu, který jsme započali po prosincové krizi. Pořád se zlepšovat, pracovat na detailech a organizaci hry. Jsme momentálně klidná síla připravena na vypuštění,“ říká krátce před prvním březnovým víkendem hlava ostravské kabiny. Ostrava navíc letos dokráčela těsně před bránu finále Poháru České pojišťovny. „Semifinále poháru je super, ale samozřejmě chceme stále víc a uděláme pro to maximum.“ Na východě České republiky se doposud mohli spolehnout na dravé mládí. Nejvíce branek zařídili Michal Sládek s Matyášem Šindlerem, k nimž se přidal Jan Daniš a v šesti z osmi odehraných duelech si připsal po bodu devětatřicetiletý Aleš Zálesný.

Na opačné straně řádí Tom Ondrušek, třetí nejproduktivnější útočník celé Tipsport Superligy, jehož sedmdesát bodů si vysloužilo pozici lídra v týmových statistikách. Záda mu kryje Marek Vávra nebo Marek Matejčík - nájezdový mág, který připravil Spartu o Prezidentský pohár.

Tabulka soutěže

Obrázek