CHODOV VYUČOVAL ÚSTÍ V PRODUKTIVITĚ A DEKLASOVAL NOVÁČKA

12. 10. 2017

Obhájce titulu nezaváhal a s nováčkem si nedělal velké starosti. Po návratu z Poháru mistrů zvládl přechod na Tipsport Superligu skvěle, když v předehrávce 8. Kola přehrál nováčka z Ústí nad Labem. Na rozdíl od soupeře byl efektivnější v koncovce a zvítězil 13:1. O pět gólů se postaral Tom Ondrušek s bilancí 4+1.

13 : 1
4:16:03:0 -:-
Branky: 1. Tom Ondrušek, 1. Martin Koutný, 6. Ondřej Mikeš, 13. Tom Ondrušek, 27. Martin Pražan, 31. Daniel Maxa, 32. Tomáš Vávra, 32. Ondřej Mikeš, 33. Jan Fiala, 38. Tom Ondrušek, 44. Tomáš Sýkora, 46. Tadeáš Daněk, 52. Tom Ondrušek - 16. Adam Stibor, 48. Jakub Koník

Na hřišti se potkali nejlepší defenzíva Tipsport Sueprligy v dresu Chodova s nejhorším útokem a obranou na druhé straně. Kouč domácích David Podhráský se sice obával utkání s Ústím z hlediska psychiky, protože nevěděl, jak jeho svěřenci přeladí ze zápasů na Poháru mistrů následně proti nováčkovi. Pochybnosti mu zmizely ale ihned zkraje zápasu, kdy jeho tým proměnil hned první dvě střelyv gól.

Chodov dominoval po celý zápas a Ústí pustil pouze k několika brejkům. Nováček nejvyšší soutěže však doplácí na špatnou produktivitu, která ho sráží. Na Karla Šantoru, který poprvé v sezóně odchytal celý zápas, šlo za 60 minut pouhých 15 střel, v průměru tedy jedna za čtyři minuty. „Pro mě to bylo psychicky náročně a těžké udržet koncentraci, protože za 55 minut šlo na mě minimum střel,“ řekl po zápase chodovský gólman. Nejen pro něj, ale i pro celý Chodov bylo klíčové, že po celý zápas udržel koncentraci i za rozhodnutého stavu. „Trenér nám to připomínal pokaždé od příletu z Poháru mistrů a zdůrazňoval to i v šatně,“ dodal vzápětí.

Šantora sice v předchozích sezónách chytal o dvě ligy níže. Loni navíc vychytal Chomutovu postup z Národní ligy o soutěž výše. Na Chodově se ale nejedná o neznámého brankáře. Již v minulosti dostal možnost několikrát v dresu Pražanů nastoupit do superligy. „Hráče tady znám, takže jsem zapadl bez problémů,“ prohlásil Šantora. Jemu samotnému navíc pomohlo, že proti Ústí odchytal v létě čtyři přípravné zápasy, takže věděl, jak soupeř hraje. I přes to ale jednou inkasoval z hole Stibora, který mu v brejku střelou pod břevno nedal šanci.

Skóroval čerstvý otec

První bod v roli otce zaznamenal Tomáš Vávra, kterému v den zápasu porodila manželka Jana dceru. I tak se ale rozhodl nastoupit. „S trenéry jsme se domluvili, že nastoupím. Jsem člověk, který nad tím moc nepřemýšlí, a byl jsem rád, že jsem mohl přijít na jiné myšlenky,“ konstatoval novopečený otec.

Jediný gól v zápase tak daroval své dceři. „Dá se to tak vnímat. Samozřejmě je to životní změna a jsem rád, že se to sešlo v jeden den,“ řekl Vávra. Rozdíl v roli otce zatím nepoznává. „Asi to budu muset vstřebat až v hospodě,“ dodal s úsměvem. I vzhledem k okolnostem byl Tomáš Vávra zvolen nejlepším hráčem zápasu a dostal tak přednost před nejproduktivnějším mužem zápasu Tomem Ondruškem.