CHODOV ZDOLAL V PRAŽSKÉM DERBY TATRAN, PARDUBICE PADLY VE ZNOJMĚ

6. 1. 2018

První zápas Tipsport Superligy v roce 2018 zvládlo Znojmo, Pardubice se trápí a prohrály počtvrté, čtyřikrát se do jejich sítě trefil Kucharič. V nejstarším pražském derby nejvyšší soutěže zvítězil Chodov nad Tatranem již posedmé. Sparta zdolala Ostravu v prodloužení i díky čtyřem gólům Kareše.

Znojmo navázalo na výhru nad Otrokovicemi a poradilo si s dalším soupeřem z první osmičky, i Pardubicím nastřílelo devět branek. Sokol sice otevřel skóre, ale domácí ho ještě v první části otočili ve svůj prospěch a poté už Pardubice jen dotahovaly. Výhru Znojma řídil se čtyřmi přesnými zásahy a jednou asistencí Kucharič, Sokol prohrál již počtvrté v řadě.

Chodov drží domácí neporazitelnost i po derby, ve kterém zdolal Tatran rozdílem čtyř branek. Střešovicím se dařily přesilové hry, proměnily dvě ze tří, ale v rovnovážném počtu se dařilo více Chodovu, ten prodloužil svou sérii na devět výher v řadě a minimálně do neděle se posunul na první příčku.

Největší drama se v sobotu odehrálo v Aréně Sparta, kde domácí florbalisté rozhodli duel s Ostravou až v prodloužení. Sparta se ve 44. minutě opět ujala tříbrankového vedení, ale ani to jí nakonec nestačilo. Čtyřmi góly se na výhře domácích podílel Kareš.

Hráči z pražské Děkanky se sice ujali vedení, ale liberečtí florbalisté je o náskok brzy připravili. Mohla za to povedená druhá část hry, v níž si muži zpod Ještědu vypracovali vedení 4:3. Při blížícím se konci třetí třetiny zareagoval na šestou trefu Bohemians Petr Salát, čímž poslal duel do prodloužení. Nastavený čas divákům neprozradil nic záhadného, a tak rozhodly samostatné nájezdy, v nichž uspěli hosté.

Brnu uteklo druhých dvacet minut, během kterých se buldoci nedrželi taktických pokynů. Otrokovice si tak vytvořily velmi zajímavý náskok, jenž se Brňanům těžce doháněl. V produktivitě zaostávali, a tak všechny body putovaly na konto panterů. V Ústí nad Labem se podařilo nováčkům Tipsport Superligy mírně zaskočit své soupeře, když s nimi drželi krok až do poloviny utkání. Poté se obrana mladoboleslavských florbalistů semkla a za záda Davida Rytycha už neproletěl žádný míček. První lednový týden se uzavřel na Dubině, kde si Vítkovice počíhaly na Českou Lípu. Svá seřízená mířidla však předvedl pouze jeden modrobílý tým, a tak po vítězství 8:2 byli spokojenější svěřenci Pavla Bruse.