{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


CHODOV ZÍSKAL TALENTOVANÉHO SLOVÁKA ŠMAJDU

Obrázek ke článku
1. 8. 2022

Chodovští florbalisté rozšířili své řady o Šimona Šmajdu. Mladý obránce, který si v roce 2019 zahrál za slovenskou juniorku na MS v Halifaxu, naposledy působil v kádru Záhorské Bystrice, kde zakončil uplynulý ročník s bilancí jednoho bodu na utkání. 

Chodov není pro Šmajdu první českou zkušeností. Premiéru v superlize prožil během covidové sezony 2020/21, kdy přestoupil do Vítkovic. Tam se ale i kvůli zrušení ostatních soutěží neprosadil, a tak zamířil na hostování do Otrokovic, kde sezonu dohrál a připsal si tam svůj první bod v české nejvyšší soutěži. Svou asistencí ale pouze pomohl zmírnit porážku od klokanů.

Teď se chce 20letý obránce natrvalo usadit v české metropoli. „Byl jsem v kontaktu s více pražskými oddíly, ale ani jeden se mnou nekomunikoval a nejednal tak rychle a efektivně jako Chodov. Po komunikaci s vedením klubu i A-týmu jsem se moc nerozmýšlel a jasně jsme se dohodli na spolupráci. Chodov je zkušený superligový klub, co toho má hodně za sebou a věřím, že mi dá hodně zkušeností. Stejně tak věřím, že i já pomůžu týmu dosáhnout v sezoně nejvyšších příček,” cituje oficiální zpráva čerstvou posilu celku z Jižního Města.

Šmajda, který má vyřízené také střídavé starty do prvoligového Startu98, zaujal i trenérský štáb. „Jsem velmi rád, že jsme se se Šimonem domluvili. Jdou na něj velmi dobré reference a i na tréninku vypadal velmi zajímavě. Věříme, že má velký potenciál a že se u nás postupně prosadí do sestavy. Praváků, kteří jsou schopni zastat více pozic v sestavě, není nikdy dost,” říká k nové posile kouč David Podhráský.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek