{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÍTKOVICE VYSOKO ZVLÁDLY TŘETÍ ČTVRTFINÁLE PROTI OSTRAVĚ

Obrázek ke článku
1. 4. 2021

Čtvrtfinále Livesport Superligy pokračovalo utkáním mezi Ostravou a Vítkovicemi. Domácí florbalisté se pokoušeli snížit výhodu soupeře v sérii, nicméně soupeř uspěl 11:3 a má mečbol za stavu 3:0 na zápasy.

Vítkovice navázaly na minulý víkend, kdy uspěly na domácí půdě 7:4 a 6:0. Ani tentokrát však svěřenci Lukáše Svačinky nezdramatizovali čtvrtfinále a inkasovali jedenáct branek. Pokud tak Vítkovice nezaváhají ani v sobotu, postoupí do semifinále soutěže v nejkratší možné době.

Ostravané ukázali bleskový nástup, protože po necelých čtyřiceti vteřinách střelecky udeřil Wojciech Malajka. Hosté ovšem ještě do konce první třetiny srovnali na 1:1 díky Tomáši Sladkému. Prostřední dějství už ale Vítkovice kontrolovaly a utekly na rozdíl tří tref. Manko navíc narůstalo i ve třetí fázi.

Poslední dvacetiminutovka přinesla sedm branek v síti Ostravy. Vítkovice proměnily také trestné střílení zásluhou Marka Bräuera, což jim dopomohlo ke konečné výhře 11:3. Právě Bräuer se stal nejproduktivnějším florbalistou hostů s bilancí dvou gólů a stejného počtu asistencí.

„Utkání se zlomilo ve druhé třetině. Ale už jsme tomu šli naproti v té první, protože kdybychom vedli 3:0, moc bych se nedivili. Nicméně nejsme schopní dát gól,“ posteskl si trenér Ostravy Tomáš Svačinka. Domácí mužstvo mohly mrzet neproměněné tutovky. „Hned od startu druhé části nás Vítkovice dostaly pod tlak a my se, s prominutím, podělali a přestali hrát jednoduše,“ shrnul Svačinka.

„Když jsme dali branku na 2:1, začali jsme se rozjíždět. Byli jsme v tempu a dařilo se nám,“ podotkl vítkovický kouč Pavel Brus. Také on viděl jako důležitý faktor, že se jeho tým chytil dobrým vstupem do druhé pasáže. „Víme, že máme kvalitu na to, abychom v sobotu ukončili sérii. Bude důležitý start a první půlka toho duelu, hra bude vypadat podobně jako dnes,“ odhadl.

Výsledek 3. čtvrtfinále Livesport Superligy

FBC ČPP OSTRAVA - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:11 (branky: 1. Wojciech Malajka, 50. Marek Lípový, 57. Filip Šubert - 19. Tomáš Sladký, 33. Rostislav Gattnar, 34. Jan Šebesta, 38. Adam Delong, 41. Jiří Besta, 41. Lukáš Hájek, 42. Marek Bräuer, 45. Šimon Kuczera, 54. Adam Delong, 59. Marek Bräuer, 60. Jakub Hubálek)  VIDEOOHLASY

Tabulka soutěže

Obrázek