{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ČTVRTFINÁLOVOU PŘETAHOVANOU MEZI SPARTOU A BOHEMIANS ČEKÁ DALŠÍ POKRAČOVÁNÍ

Obrázek ke článku
6. 3. 2020

Čtvrtfinálová série, jako žádná jiná. Potřetí v řadě se ve čtvrtfinále Superligy florbalu potkají dva nesmiřitelní pražští rivalové: Sparta a Bohemians. Obě dosavadní série byly dosud ve znamení přetahované, Bohemians ale Spartě sebrali vždy jen jediný zápas. Už výsledky základní části, kdy Sparta dvakrát vyhrála v prodloužení, nasvědčují tomu, že to bude drama!

Výsledek 5:4. Ve vzájemných utkáních Sparty a Bohemians je zdaleka nejoblíbenějším. V posledních třech letech spolu oba týmy odehrály šestnáct ligových zápasů – dva v každé základní části a dvakrát pět utkání ve čtvrtfinále play-off 17/18 a 18/19. Devět z těchto utkání skončilo výsledkem 5:4 ve prospěch jednoho nebo druhého týmu. A hned šest z nich muselo být rozhodnuto prodloužením nebo samostatnými nájezdy. Ani ostatní utkání až na výjimky nekončila s větším než dvoubrankovým rozdílem.

Kašpárek: „Jdeme Bohemku zničit!“

A oba týmy se na sérii patřičně těší, při nejmenším o tom svědčí slova trenérů na adresu nejsilnějších stránek obou týmů, „Šikovnost hráčů plus jejich pohyb v útočném pásmu, to je podle mě jejich největší zbraní. Mají tam individuálně šikovná hráče v útoku. Zároveň asi přesilové hry, v nichž nám v základní části dali poměrně dost gólů. Naší nejsilnější stránkou je, že neuhneme z cesty a jdeme Bohemku zničit,“ znějí odhodlaně slova trenéra Sparty Ondřeje Kašpárka.

„Hrát potřetí se Spartou nám nevadí, těšíme se na to. Myslím si, že je čas trochu změnit ty výsledky, a že letos postoupíme,“ hlásí z druhé strany Michal Jedlička. „Sparta je silná v tom, že je zarputilá, hraje tvrdý poctivý florbal. To znamená, že se jim budou těžko dávat góly. Důležité bude také to, kam až rozhodčí Spartu s tou tvrdou hrou nechají jít. Pro nás bude důležité, abychom hráli hodně v pohybu náš florbal a proměňovali šance. Chceme být produktivní a dávat tolik branek jako v základní části. Bude to vyrovnané, nepředpokládám, že to bude končit o hodně gólů. A pokud to bude vyrovnané, nahrává to týmu, který brání. Pokud povedeme, budeme mít výhodu, že jsme florbalovější a pro tu Spartu to bude horší na to dotahování,“ říká přesvědčeně trenér Bohemians.

Jedlička: „Je čas trochu změnit ty výsledky, letos postoupíme“

Disciplína bude opravdu důležitá. Bohemians totiž s přesilovými hrami mají bohaté zkušenosti, odehráli jich výrazně více, než je superligový průměr (81 vs. 47,5), a například v předvánočním vzájemném utkání využili Bohemians 3 z 5 vyloučení Sparty.

S cestami týmů do play-off jsou trenéři spokojení rozdílně. Zatímco Ondřej Kašpárek kvituje pozvednutí výkonu po špatných výsledcích v přípravě a splnění cíle v podobě čtvrtého místa, Michal Jedlička by rád viděl na účtu svého týmu více bodů. „Příprava se pro nás nevyvíjela vůbec dobře, z devíti utkání jsme měli asi osm proher a to včetně zápasů s prvoligovými týmy. Pak jsme se ale naštěstí hned prvním utkání základní části konečně naučili vyhrávat,“ popisuje Kašpárek.

„Chtěli jsme hrát o první trojku. Jsme trochu zklamaní, že jsme nebyli lepší, že se nám nepovedlo s dobrými týmy bodovat, což se nám dařilo loni a předloni. Na druhou stranu jsme poráželi ty, které jsme porážet měli,“ nešetří svůj tým Jedlička. Bohemians přitom v loňské sezoně do play-off proskočili až díky vítězství v posledním kole základní části.

Nejzajímavější čtvrtfinálová série?

Na rozdíl od jiných sérií, kde týmy se pustily do přípravy až ve chvíli, kdy měli jasno o soupeři, Sparta a Bohemians neotáleli. „Že si zbydeme s Bohemkou, s tím počítáme od konce ledna. Příprava na ní probíhá už delší dobu a myslím si, že je to dobře, protože si troufám říct, že to bude nejzajímavější série čtvrtfinále, že to bude mít jak náboj, tak emoce a dobrou diváckou kulisu. Ani my, ani Bohemka to nenecháme zadarmo a jsem za to rád,“ těší se Kašpárek.

Formu ladí také Bohemians: „Celou sezonu se připravujeme na naši hru, kterou budeme chtít hrát i teď v play-off. Už nějaké tři týdny, čtrnáct dní jsme ladili trošku na Spartu, abychom na to byli připravení. Dělali jsme to hodně v tréninku, protože to samozřejmě nezačne fungovat lusknutím prstů. Ale nebyly to žádné dramatické změny, prostě pár detailů, které, doufáme, budou v play-off rozhodovat.“

Utkání okoření také několik hráčů, kteří v průběhu let nosili oba dresy. V minulosti vyměnil znak na výstroji Michal Kotouček, který se přesunul ze Sparty do Bohemians. Opačným směrem před letošní sezonou zamířili Josef Juha nebo Jakub Kolstrunk. Specifikem série bude také sdílená domácí hala. První tři zápasy se totiž hrají v UNYP Aréně, čtvrté utkání pak ve sportovní hale SK Slavia Praha.

PROGRAM UTKÁNÍ SÉRIE SPARTA – BOHEMIANS

Sobota 7. března – 17:00 – UNYP ARENA
Neděle 8. března – 17:00 – UNYP ARENA

Sobota 14. března – 16:30 – UNYP ARENA
Neděle 15. března – 16:00 – SH SK Slavia Praha

Tabulka soutěže

Obrázek